Разумков та Стефанчук не поділили підпис під законом про олігархів
https://racurs.ua/ua/n161767-razumkov-ta-stefanchuk-ne-podilyly-pidpys-pid-zakonom-pro-oligarhiv.htmlРакурсЗакон про олігархів знову у центрі уваги, хоча він ще не підписаний ані головою парламенту, ані президентом України.
Колишній спікер Ради Дмитро Разумков пояснив, чому саме він має поставити автограф під текстом, а не його колишній перший заступник у Раді Руслан Стефанчук.
Законопроект про олігархів ухвалений за головування Разумкова. В ефірі каналу «Україна 24» екс-спікер сказав, що саме тому документ має підписувати він.
Згідно з рішенням Конституційного суду, спікер підписує законопроект, засвідчуючи, що це саме той текст законопроєкту, який був прийнятий у стінах Верховної Ради в той чи інший день, коли він голосувався. На момент розгляду закону № 5599 головою Верховної Ради був ваш покірний слуга, — сказав Разумков.
Він сумнівається, що станеться саме так. Для підписання антиолігархічного закону є дві перешкоди: 12 постанов про скасування голосування за нього і голосування одночасно три правки, які суперечать одна одній.
Разумков нагадав, що нардепи ухвалили правки, відповідно до яких, є три органи, які «номінуватимуть» громадян в олігархи: РНБО, НАЗК і комісія при НАЗК.
Екс-спікер назвав кримінальною історією можливе виправлення цієї колізії у комітеті Ради.
Нинішній очільник парламенту Руслан Стефанчук не знайшов у рішенні Конституційного суду доводів Разумкова про те, що рішення, які приймались при колишньому голові Верховної Ради, підписуються тільки екс-спікером.
Я більше скажу — є ціла низка рішень Конституційного суду, які говорять, що не повинно бути жодних перешкод для діяльності Верховної Ради як законодавчого органу, — зазначив він.
Спікер розповів, що юристи готують довідку щодо цієї колізії.
Закон про олігархів був прийнятий з трьома варіантами однієї статті. Раніше Стефанчук заявив, що закон «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» буде підписаний після розгляду 12 блокуючих проектів постанов.