Фейк про заборону вакцинуватися у пік пандемії розгромили в Раді
https://racurs.ua/ua/n161945-feyk-pro-zaboronu-vakcynuvatysya-u-pik-pandemiyi-rozgromyly-v-radi.htmlРакурсФейки про заборону вакцинуватися від коронавірусу почали розповсюджувати деякі медіа.
Сьогодні, 21 жовтня, низка проросійських телеграм-каналів та російські ЗМІ почали активну інформаційну атаку на вакцинальну кампанію в Україні. Медіа розповсюджували нібито результати дослідження Університету Джона Хопкінса. Наголошувалося, що під час піку епідемії не можна вакцинуватись, бо вакцина «значно збільшує кількість хворих». Про це повідомив глава парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький у Telegram.
За його словами, в статті наводяться абсурдні факти — що «вакциновані люди несуть у ніздрях 251-кратне навантаження вірусів COVID-19 у порівнянні з тими, хто від щеплення відмовився». Або «навіть Pfizer визнав, що вакцина компанії на 300% збільшує ймовірність зараження коронавірусом».
Для того, щоб переконатися, що це нісенітниці, достатньо просто перевірити справжність цього дослідження. На сайті відомих авторитетних видань та науково-дослідницьких установ його немає. Воно розміщене на маловідомих «помийних» англомовних сайтах. А так звані експерти, наведені у тексті, скоріш за все, вигадані, — пише Радуцький.
Нардеп переконаний, що розповсюджена інформація є спланованим та технологічним інформаційним вкидом, а не просто дописом пересічного «антивакцинатора». Глава комітету закликав ЗМІ не публікувати цей фейк. А громадянам рекомендував перевіряти першоджерела нових публікацій про «дослідження».
Нагадаємо, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що за поширення неправдивої інформації про «шкідливість вакцин» потрібно блокувати користувачів соціальних мереж.