Падіння турецької ліри спровокує дефіцит популярних ласощів у світі
https://racurs.ua/ua/n164827-padinnya-tureckoyi-liry-sprovokuie-deficyt-populyarnyh-lasoschiv-u-sviti.htmlРакурсПадіння курсу турецької ліри призвело до того, що фермери в Туреччині почали скорочувати виробництво лісових горіхів. Це може призвести до дефіциту фундука у світі.
З початку 2021 року ліра щодо долара подешевшала майже вдвічі. Найсерйознішим падіння було в листопаді, коли турецька валюта за місяць втратила 40% вартості, пише The Wall Street Journal.
Виробники фундука в Туреччині зіткнулися з серйозним зростанням витрат — усі добрива, насіння та пестициди, що ввозяться з-за кордону, в турецьких лірах стали коштувати дорожче.
Через це фермерам доводиться використовувати менше добрив і, як наслідок, отримувати гірший урожай. Для багато фермерів вирощування горіхів стало нерентабельним, і вони закривають свої виробництва.
Туреччина є найбільшим виробником фундуку у світі — на цю країну припадає 70% глобальних постачань.
При цьому більше третини турецьких горіхів закуповує італійська корпорація Ferrero, яка виробляє з їхнього використанням шоколадну пасту Nutella, а також цукерки та шоколадні батончики. Зниження постачання неминуче спровокує зростання цін для кінцевих споживачів.
«Ракурс» повідомляв, що в Україні зупинилося зростання цін на цукор та деякі види круп. Також сезонно подешевшала картопля — на 16% проти листопада 2020 року. Стабільними залишилися поки ціни на м’ясо, але подорожчали капуста (10%), буряк та цибуля (4%), морква (3%).
Джерело: The Wall Street Journal