Знайдена в Мексиці статуя людини-койота свідчить про древню цивілізацію
https://racurs.ua/ua/n166402-znaydena-v-meksyci-statuya-ludyny-koyota-svidchyt-pro-drevnu-cyvilizaciu.htmlРакурсСкульптура людини-койота, яка була знайдена в Мексиці, пролила світло на існуючу на континенті до прибуття європейців стародавню цивілізацію.
Людину-койота з Такамбаро знайшли археологи з Національного інституту антропології та історії ще майже 30 років тому під час дренажних робіт в районі Льянос-де-Канікуаро, де в давнину тараскська цивілізація побудувала місто Цинцунца. Ця цивілізація у 1400−1521 роках н. е. домінувала на значній частині західної Мексики, займаючи площу понад 75 тис. кв. км. Про це повідомляє ресурс HeritageDaily.
Ця скульптура зображує людину-койота, що сидить на троні з базальту висотою 1,08 м і шириною 45 см. Статуя перебувала в приватній власності до тих пір, поки її не повернули у державну власність, як важливий археологічний пам’ятник тараскської цивілізації. Суд постановив, що статуя є «власністю нації».
За словами археолога Хосе Луїс Пунцо, в районі Льянос-де-Канікуаро знайшли багато зображень духів койотів, хоча не всі з них були такими ж високими або хитромудро вирізаними, як виявлена заново скульптура. Науковець каже, що одна з гіпотез полягає в тому, що скульптури людини-койота можуть представляти династію, що правила цим місцем в доіспанські часи.
Нагадаємо, у січні в схованці неподалік від Берліна знайшли 41 стародавню монету, яка була викарбувана понад 2 тис. років тому. Науковці кажуть, що це перший відомий кельтський золотий скарб у Бранденбурзі.
Джерело: HeritageDaily