Ракурсhttps://racurs.ua/
Річард Тайлер
Нобелівську премію з економіки присудили за вивчення психології прийняття економічних рішень
https://racurs.ua/ua/n95190-nobelivsku-premiu-z-ekonomiky-prysudyly-za-vyvchennya-psyhologiyi-pryynyattya-ekonomichnyh-rishen.htmlРакурсНобелівську премію з економіки отримав американський дослідник Річард Тайлер із Чиказького університету. Премію присуджено з формулюванням «за внесок у вивчення поведінкової економіки». Про це повідомляється в прес-релізі Нобелівського комітету.
.
У своїх дослідженнях Тайлер «використовував допущення зі сфери психології в аналізі прийняття економічних рішень».
Робота вченого демонструє, як наслідки обмеженої раціональності, соціальних переваг і відсутності самоконтролю впливають на індивідуальні рішення людини і ринки.
Поведінкова економіка — це напрямок економічної теорії, який займається дослідженням впливу психологічних факторів на рішення людей у різноманітних економічних ситуаціях.
Оголошення лауреатів в економіці завершило «нобелівський тиждень».
Зазначимо, що Нобелівську премію з хімії присудили дослідникам Жаку Дюбоше, Йоахиму Френку та Річарду Хендерсону за розвиток кріоелектронної мікроскопії високого розширення для визначення структур біомолекул у розчині. За допомогою методу мікроскопії з’явилася можливість вивчати біомолекули, зупинені в русі.
Лауреатами премії у галузі фізіології та медицини цьогоріч стали американці Джеффрі Хол, Майкл Розбаш і Майкл Янг. Премію присуджено їм за відкриття молекулярного механізму, який контролює циркадні ритми (циклічні коливання інтенсивності різних біологічних процесів, пов’язані зі зміною дня та ночі).
Нобелівську премію-2017 з фізики присудили трьом вченим Райнеру Вайсу, Беррі Сі Беррішу та Кіпу Ес Торну за вирішальний внесок у розробку LIGO детектора і спостереження за гравітаційними хвилями.
Нобелівську премію у галузі літератури цьогоріч віддали британському письменнику японського походження Кадзуо Ісігуро. Він відзначений як автор, «який розкрив у романах великої емоційної сили безодню під людським ілюзорним відчуттям зв’язку зі світом».
Додамо, що цьогоріч суму Нобелівської премії збільшено на 120 тис. дол. Кожна з нагород становить 1 млн дол.