Новости
Ракурс

Як вибрати «свого» депутата

Моя подруга, голова ОСББ, провела соціальний експеримент — ставила кожному дорослому мешканцю свого будинку запитання: «Ти знаєш, хто такий (називала прізвище людини, що керує нашим містом)?». Дідько, виявилося що 70% ніц не знають! І так скрізь. Знають, як звати президента. Є з десяток відомих депутатів, хтось запам’ятався постійно сидячі в теліку, хтось — вихляючи задом у соцмережах. Відомі також мери великих міст. А запитайте пересічного громадянина: «Хто представляє ваш округ у Верховній Раді?». У відповідь тиша. В очах запитання — який округ? Той, хто знає свого місцевого депутата, взагалі червонокнижна істота. Така перегорнута піраміда існує в головах наших громадян..

Шкода, адже саме від місцевого депутата напряму залежить якість вашого життя. Будете ви в пітьмах навпомацки шкандибати додому по ямах у старому асфальті чи прямуватимете тротуаром по добре освітленій вулиці. Буде ваша дитина давитися бутербродом на перерві чи з’їсть смачний обід у комфортній шкільній їдальні. Буде амбулаторія біля вашого дому чи доведеться пертися до терапевта у чорта на рогах. Все залежить від вас. Точніше, від вашого бажання протягом наступних двох місяців приділити час вивченню програм партій та особистостей, що представлятимуть їх на місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня 2020 року.

Губитеся, як розібратися в тому різноманітті? Насправді не все так складно: оберіть для себе найважливіше питання, що турбує вас кожного дня, — транспорт, програми підтримки малого бізнесу або навіть щось більш прагматичне, наприклад, наявність аптеки у вашому мікрорайоні. Й шукайте того, хто дасть відповідь на вашу потребу. Не просто «так, зроблю», а чітко, по пунктах — які кроки треба зробити, щоб досягти поставленої мети. Наостанок ще одна порада: якщо у вашому районі за останні п’ять років відремонтували дороги, навели лад в зелених зонах, нормально працюють комунальники, ремонтуються школи й садочки, то зайдіть на сайт міської ради, знайдіть, хто ваш депутат, та підтримайте його знову. 

Заметили ошибку?
Выделите и нажмите Ctrl / Cmd + Enter