Новости
Ракурс

Туристу на замітку: обережно, підміна – оборудки з overbooking

Низька ціна повинна насторожувати


.

Мій знайомий придбав путівку до одного з курортів Єгипту, дуже довго і прискіпливо вибирав отель, нарешті зупинився на пропозиції одного з українських туроператорів, оскільки ціна на обраний готель була істотно нижчою за інших. Відразу зазначу – цей факт  має насторожувати бувалого туриста.  Хоча трапляються, звісно, випадки, коли у туроператора горять викуплені блоки в готелі і він змушений працювати навіть у мінус, прагнучи повернути хоч якусь частину вкладених коштів.

Обережно - overbooking

Однак буває й інакше. Коли туроператор не має наміру селити вас в обраний готель, а інколи навіть не уклав із ним контрактів, та недобросовісно користується невеличким пунктом договору з туристом. Цей пункт передбачає так званий overbooking, передбачений для випадків, коли готель випадково продав більше номерів, ніж має в наявності.

Туроператори бувають різні

В тих випадках, якщо це справді форс-мажор, туроператор, який поважає себе і дорожить власною репутацією, поселяє туриста в готель, вищий за рангом, компенсуючи різницю за власний рахунок. А от несумлінний туроператор завідомо поселяє туристів в дешевий отель, продаючи йому тур в дорогий по дешевшій ціні, хоча, як ви розумієте, це є реальна ціна того готелю, куди приїхав турист.

Дешевий сир - тільки в мишоловці

Саме такий випадок і трапився з моїм знайомим. Його та ще кількох туристів відразу з аеропорту повезли в інший набагато гірший отель, сказавши "вибачте, у вашому готелі overbooking". Одні туристи змирилися відразу, інші обурювалися, їх заспокоювали обіцянками, а деякі почали війну, і їх за кілька днів кудись переселили. Але відпустка була зіпсована у всіх! Звісно, звертатися до суду в цьому випадку немає сенсу, адже юридично надавач туристичних послуг все робить згідно з  умовами договору.

Щоб не потрапити в таку халепу, перше правило – обирати надійного оператора, а друге – завжди  пам’ятати, що дешевий сир часто буває в мишоловці.

Заметили ошибку?
Выделите и нажмите Ctrl / Cmd + Enter