Новини
Ракурс

Самостійна подорож до Європи. Нюрнберг і Прага за 300 євро

Протягом останнього року мені довелося побувати не в одній країні Євросоюзу, витрачаючи при цьому за тиждень ненабагато більше, ніж житель Києва. Наведу приклад, як можна за 300–350 євро відвідати два чудових європейських міста — Нюрнберг і Прагу. Ключовий момент — захотіти і не полінуватися зробити.


.

Для початку знадобляться: закордонний паспорт і, бажано, мультишенген, отримати який у наш час не так вже й складно (про це вам із задоволенням розкажуть багато форумів). З першого разу «мультик» вам, звичайно, не дадуть, але якщо за останні три роки шенгенські візи були — можна спробувати.

Далі — простіше. Купуємо річну знижку у Wizz Air за 345 грн, що заощаджує до 10 євро на одному перельоті, і моніторимо ціни. Звичайно, що раніше купуємо квитки, то дешевше вони коштують. Найдешевші квитки, як правило, у цієї компанії бувають по середах. Отже, конкретика. Придбаний на початку літа квиток в один бік з Києва до Меммінгема (неподалік від Мюнхена) на кінець вересня обійшовся у 680 грн на людину. Плюс квиток в один бік за маршрутом Катовіце—Київ — у 320 грн. Разом 1000 грн, або трохи менше 100 євро.

Тепер питання житла. Воно було проплачене заздалегідь на сайтах booking.com або venere.com. Приватні апартаменти неподалік центру Нюрнберга обійшлися у 180 євро на двох за три ночі і являли собою затишну двокімнатну квартирку із загальною кухнею і ванною. У Празі за 90 євро на три ночі — багатоповерховий хостел у центральній частині міста, менш затишний, але абсолютно чистий і цивілізований (двоє людей у кімнаті, загальні душова та туалет). Одна ніч в Остраві — 30 євро в повноцінному готелі, просто біля залізничного вокзалу.

Додам, що розміщення у центральних районах міста дозволяє істотно економити на громадському транспорті. Я як любитель пішохідних прогулянок практично ніколи ним не користуюся.

Про переїзди всередині Європи. З аеропорту Меммінгем до Нюрнберга можна дістатися автобусом, а можна і потягами, що набагато дешевше. У Information в аеропорту вам радо роздрукують графік поїздів з пересадками (чотири пересадки, інтервал — 5–7 хвилин). Фішка в тому, що у Баварії діє Bayern Ticket, який для компанії людей коштує набагато дешевше. Пасажири часто кооперуються просто на зупинках, у результаті переїзд обходиться у 8,5 євро на одну людину (для компанії з чотирьох).

Нюрнберг — не туристичне місто у звичному розумінні, а значить, і ціни не надто туристичні. На центральній площі келих молодого вина обійдеться у 2 євро, келих пива в ресторані — 3–3,50 євро, щось на кшталт шаурми — 3,50 євро, класичний солоний бублик (brezel) — 55 центів. У ресторанчику нюрнберзькі ковбаски, які подають з кислою капустою і гірчицею, коштують близько 8 євро.

Фото: Нюрнберг

У супермаркеті пляшка вина (у Європі практично немає поганих вин, з усіх країн поки вдалося натрапити на таке лише в Чехії, та й то не в Празі) коштує близько 2 євро. Сосиски, сир, хліб — не дорожчі, ніж у нас.

Далі — Прага. Поїздка автобусом з Нюрнберга коштувала 27 євро, квиток було придбано в Києві через інтернет. Втім, цілком імовірно, що на місці можна відшукати більш дешеві варіанти. Ціни в маркетах приблизно такі ж, глінтвейн на вулиці — 1–1,50 євро, а от пиво у Празі рази в півтора дешевше, ніж у Німеччині, притому смачніше.

Потім поїздка з Праги до Острави і з Острави до польського Катовіце коштувала в цілому приблизно 20 євро на людину. Ось і вся подорож.

Загалом поїздка обійшлася у 300–350 євро на людину. Витрачати ці гроші в Україні чи за кордоном — вирішувати тільки вам.

Фото: Нюрнберг. «Карусель шлюбу»


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter