Ракурсhttps://racurs.ua/
Українські фрилансери — четверте місце у світі за рівнем доходів
https://racurs.ua/ua/44-ukrayinski-frylansery-chetverte-misce-u-sviti-za-rivnem-dohodiv.htmlРакурсПро це свідчать дані, що їх оприлюднили експерти глобальної он-лайн платформи у сфері працевлаштування Elance (https://www.elance.com/freelance-jobs).
.
За даними компанії, 11 311 українців-фрілансерів працюють на іноземні компанії із зарплатою в середньому $ 16 на годину. За останні 5 років тільки через цей інтернет-майданчик українці заробили $ 34,3 млн. Лише у вересні 2012 року 342 українських фрілансери заробили $ 1,072 млн. Перші позиції серед них посідають IT-фахівці, далі йдуть копірайтери і перекладачі.
Кьетіль Олсен, віце-президент Elance по Східній Європі, наголошує: фріланс-працевлаштування дає можливість вийти за рамки економіки однієї держави, а це є вельми актуальним дня країн, що розвиваються. За його прогнозами, ще до 2020 року близько 10% усіх працевлаштувань буде припадати на інтернет, і кожна друга компанія буде вдаватися саме до такого способу пошуку кадрів.
За словами Олсена, при такому доборі працедавець не звертає уваги на колір шкіри, віросповідання або якісь інші особливості кандидата. Цікавлять лише професійні якості співробітника.
Ярослава Бутенко, директор та керуючий партнер Компанії корпоративних тренінгів (СТС) пояснює цей феномен так: «Наша традиційна система зайнятості, на мій погляд, віджила. Вона не результативна. Сама ідея офіційного оформлення — мертва ідея. А головне, при такій формі зайнятості немає особистої відповідальності. А зараз це найважливіше — особиста відповідальність за себя, за своє життя, за свою діяльність. Багато людей змінюють своє ставлення до роботи. Створюються нові моделі зайнятості — робота в проектах, віддалена робота».
Докладніше про новий підхід до зайнятості та бізнесу взагалі читайте в інтерв’ю з Ярославою Бутенко «Унікальність — майбутнє бізнесу».