Новини
Ракурс

«Фронт гігієни»: в результаті «оптимізації» держслужб штат співробітників збільшили на 300 чиновників

16 чер 2015, 13:00

Відповідно до постанови Кабінету міністрів від 14 вересня 2014 року № 442 з реформаторською назвою «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» світ побачила Державна служба з питань праці. Як плід злиття Державної служби гірничого нагляду і промислової безпеки та Державної інспекції з питань праці. Замість двох державних органів мав лишитися один, об’єднавши їхні функції. Це називається: оптимізація державної влади. Тобто скорочення кількості чиновників і відповідне зменшення навантаження на бюджет. Ну, принаймні, такою була непогана, в принципі, ідея. А от як її втілюють у життя.


.

Постановою Кабінету міністрів №90 від 11 лютого цього року затверджено граничну чисельність працівників новоствореної служби кількістю

3 636 штатних одиниці. Це при тому, що кількість співробітників обох її «прародительок» становила 2 401 і 916 штатних одиниць відповідно. Тобто в сумі 3 317 «штиків». Виходить, що дитя оптимізації чомусь дістало незрозумілий привілей мати граничну чисельність своїх працівників на 319 одиниць більше, аніж органи влади, на базі яких її було утворено під егідою оптимізації…

Прикметним і характерним було обговорення відповідної постанови на засіданні бюджетного парламентського комітету. На якому, втім, традиційно успішно для лобістів без зайвих запитань приймається чимало значно глобальніших пропозицій, що неминуче матимуть легкопрогнозовані сумні наслідки для бюджету. Але цього разу депутати все-таки поцікавилися, що ж це відбувається із циферками, як це так: скорочували-оптимізували і в результаті десь узявся «батальйон» зайвого чиновництва. Товариш, що представляв цей документ, виглядав непереконливо, аж поки на підмогу йому не прийшов помічник, який підказав хоч якусь версію відповіді, що полягала у наступному: цей чиновницький підрозділ займатиметься… гігієною праці, щодо чого є відповідний документ. Щоправда, тут же, як це нерідко буває на засіданнях бюджетного комітету, завдяки природній цікавості і айпеду нардепа Юрія Левченка («Свобода») з’ясувалося, що у вказаному доповідачем документі про гігієну праці – жодного слова. Вийшло незручно, ясна річ, проте питання зам’яли, тобто постанову прийняли.

Слабенькою втіхою може слугувати хіба одне: з таким підкріпленням гігієна праці, поза всяким сумнівом, вийде на якісно інший рівень…


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter