Новини
Ракурс

У 200 млн грн на рік обходитиметься Нацагентство з розшуку корупційних активів

23 вер 2015, 18:51

Верховна Рада розглядає проекти законів про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, та відповідні зміни до Бюджетного кодексу, які забезпечили б функціонування вказаної нової державної установи. Попередньо ці проекти були розглянуті профільними комітетами ВР.


.

Загалом неоднозначним і вельми спірним є питання, чи справді потрібне нам сьогодні саме таке Національне агентство. В Україні зараз дуже популярно в усьому посилатися на досвід ЄС. Але в цьому разі ми впевнено дали фору успішним країнам Європи. Адже мова йде про державну установу зі штатом у 100 працівників і щорічним фінансування у 200 млн грн! Навіть бюджет Франції на подібне агентство витрачає вчетверо менше.

При цьому планується, що це агентство буде самостійним розпорядником бюджетних коштів і його фінансування здійснюватиметься зі спеціального фонду. Що це означає? Працівники агентства шукатимуть якісь корупційні активи, наприклад, знайдуть нерухомість представника колишньої влади, здадуть її в оренду, і кошти з цієї оренди не підуть у загальний фонд на виплати зарплат і пенсій, а потраплять у спеціальний фонд цієї установи. А затим — стара і вже неодноразово випробувана схема: вказані кошти спрямуються, наприклад, на премії співробітників агентства. І це буде цілком законно.

Наразі бюджетний комітет парламенту прийняв рішення підтримати цей проект у першому читанні і доопрацювати. Хотілось би сподіватися, що депутати знайдуть у собі сили подивитися на цю ситуацію адекватно до українських реалій.


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter