Реабілітаційний центр для скривджених господарями птахів створив житель Кіровоградщини (ФОТО, ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n138961-reabilitaciynyy-centr-dlya-skryvdjenyh-gospodaryamy-ptahiv-stvoryv-jytel-kirovogradschyny-foto.htmlРакурсПритулок для птахів, які постраждали від рук своїх господарів, створив на Кіровоградщині місцевий орнітолог Станіславас Гужявічус.
У цьому притулку перебувають екзотичні рідкісні пернаті. Деяких з них орнітолог викупив у господарів, інших спіймав на вулиці, повідомляє «ТСН».
Першим вихованцем притулку став птах-носоріг Патрік, якого власники напівживим продали орнітологу. Такі птахи потребують особливого догляду, оскільки не можуть пити. Їм потрібна соковита їжа, яку доводиться закидати у рот. До такого колишні власники птаха були не готові.
Спочатку Гужявічус намагався віддати Патріка в зоопарки. Згодом він вирішив залишити його в себе і побудував великі вольєри.
Тепер у цьому притулку вже мешкає ціла зграя птахів — десятеро пернатих. Спочатку птахи різних видів конфліктували між собою, повідомляє видання CBN.
Гужявічус збирається писати наукову працю, оскільки частина птахів у притулку є рідкісними та малодослідженими.
У кожного птаха у цьому притулку сумна доля. Гужявічус наголошує, що краще, коли власники їх продають, ніж просто випускають у вікно, як це сталося з корелою (невеликим птахом з родини какаду) на кличку Таня. Цього птаха перехожі ледве відбили у ворон.
Зазначається, що українське законодавство передбачає відповідальність за жорстоке поводження із тваринами, зокрема й птахами, проте недбалих власників притягнути до неї майже не можливо.
Нагадаємо, учені нещодавно зафіксували рекордний за відстанню переліт зозулі звичайної з Африки до Монголії.