Ракурсhttps://racurs.ua/
Нобелівську премію з економіки присудили за дослідження ролі жінок на ринку праці
Нобелівську премію з економіки присудили за дослідження ґендерних відмінностей на ринку праці
https://racurs.ua/ua/n188104-nobelivsku-premiu-z-ekonomiky-prysudyly-za-doslidjennya-endernyh-vidminnostey-na-rynku-praci.htmlРакурсУ Стокгольмі оголосили володаря премії з економіки пам’яті Альфреда Нобеля, заснованої Державним банком Швеції 1968 року. 2023 року нагороду присудили Клаудії Голдін зі США «за дослідження ролі жінок на ринку праці».
.
Вона виявила ключові причини ґендерних відмінностей на ринку праці, — повідомляється на сайті Нобелівського комітету. — […] Клаудія Голдін представила першу всеосяжну доповідь про доходи жінок та їхню участь на ринку праці протягом століть. Її дослідження розкриває причини змін, а також основні джерела гендерного розриву, що зберігається.
Науковиця вивчала архіви США і збирала дані за понад 200 років, щоб визначити, як і чому відмінності в доходах представників різних статей змінювалися з плином часу.
Зокрема, економістка зʼясувала, що у XX столітті рівень освіти в жінок значно зріс і зараз у розвинених країнах він значно вищий, ніж у чоловіків.
Згідно з її дослідженням, участь заміжніх жінок зменшилася з переходом від аграрного до індустріального суспільства на початку XIX століття, але потім почала збільшуватися зі зростанням сфери послуг на початку ХХ століття. Ґолдін пояснила цю закономірність як результат структурних змін і еволюції соціальних норм щодо жіночих обов’язків стосовно дому та сім’ї.
Також Клаудія Ґолдін дійшла висновку, що доступ до протизаплідних таблеток відіграв важливу роль у прискоренні цих революційних змін, пропонуючи нові можливості для планування кар'єри.Голдін — історикиня економіки й фахівчиня з економіки праці, гендерних питань, професорка Гарвардського університету.
У 1990 році Голдін стала першою жінкою, яка почала працювати на економічному факультеті Гарварду. Вона стала лише третьою жінкою-лауреаткою Нобелівської премії з економіки за всю історію її вручення.
BREAKING NEWS
— The Nobel Prize (@NobelPrize) October 9, 2023
The Royal Swedish Academy of Sciences has decided to award the 2023 Sveriges Riksbank Prize in Economic Sciences in Memory of Alfred Nobel to Claudia Goldin «for having advanced our understanding of women’s labour market outcomes."#NobelPrizepic.twitter.com/FRAayC3Jwb
2022 року Нобелівську премію з економіки присудили Бену Бернанці, Дугласу Даймонду та Філіпу Дюбвігу «за дослідження фінансових криз та роботи банків».
Премія з економіки імені Альфреда Нобеля закриває нобелівський тиждень. Урочиста церемонія вручення всіх Нобелівських премій, крім премії миру, відбудеться 10 грудня у Стокгольмі. Того ж дня в Осло відбудеться нагородження премією миру — 2023 року її лауреатом стала правозахисниця з Ірану Наргіз Мохаммаді.