Новини
Ракурс

Війна між Росією і Україною свідчить про агонію СРСР - голландський політолог

18 лют 2015, 16:42

Таку думку висловив в інтерв'ю "Ракурсу" Роберт ван Ворен, відомий голландський правозахисник, політолог, історик і публіцист.

"Згадайте, як розпадався Радянський Союз. Швидко і майже безкровно. Ми там, на Заході, дивилися на події великими очима, ми такого не очікували. Ми розуміли, що ця тоталітарна держава повинна коли-небудь впасти, розвалитися, але припускали, що буде тривала і хвороблива агонія, громадянська війна, багато крові", - розповів ван Ворен, який викладає совєтологію (міждисциплінарний напрямок досліджень про СРСР) у багатьох університетах світу.

За його словами, тепер стало зрозуміло, що справжній розвал Союзу відбувається тільки зараз, про що свідчить війна між Росією і Україною.

"І ця війна — тільки перший крок. Я впевнений, що наступна війна буде вже всередині самої Росії, яка почне розпадатися", - заявив ван Ворен. На його думку, зараз Росія є дуже слабкою країною, "набагато слабшою, ніж СРСР в останні роки свого існування".

"Путін робить вигляд, що в нього дуже могутня країна і сильна армія. Це показуха, це потьомкінське село, а не армія. Ті, хто воював з боку так званої ДНР в аеропорту в Донецьку, — це елітні підрозділи російської армії, це спецназ. І він не міг впоратися зі звичайними українськими добровольцями. Це просто дивно", - вважає політолог.

За оцінкою ван Ворена, Росія, як і Володимир Путін, перебуває на межі своїх можливостей. "Путіну за всі його діяння світить Гаазький трибунал, він сидітиме там, як Мілошевич", - впевнений експерт, який багато років присвятив правозахисній діяльності.

Джерело: Ракурс


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter