Новости
Ракурс

Там, де починається і закінчується життя

Діяльність системи державних органів, в яких в юридичному сенсі починається і закінчується життя, показує, що ми таки на вірному шляху.

Українські громадяни і європейське співтовариство протягом останніх десятків років спостерігають, як нібито здійснюється реформування органів державної влади. Хоча насправді не багатьом органам приділяється увага. На слуху переважно  перебудова судової та правоохоронної систем. Але досить швидкими темпами оновлюється система діяльності інших органів державного апарату.

Чи не найважливішим для кожної людини є орган реєстрації актів цивільного стану. Адже саме сюди ми ідемо при найзнаковіших подіях у нашому житті. Це створення сім’ї  і реєстрація народження дитини. Реєстрація припинення таких само важливих подій, як розірвання шлюбу чи смерть. Працівники РАЦС поряд з нами і в радості, і в печалі. Мають бути водночас юристами, діловодами і навіть психологами. І неформально, не як чуже сприймати найщасливіші і найскорботніші події нашого життя, коли ми так потребуємо розуміння, співучасті чи навіть співчуття. А головне – належного  і  комфортного отримання послуги, тобто просто хорошого сервісу.

Втім, досить нечасто згадують про реформування системи органів РАЦС і я хочу заповнити цю прогалину.

Протягом останніх років активно розвивається системи Open Space, як в приватних структурах, так і державних органах. Десь їх система працює досконало, подекуди  тільки налагоджується. Наразі відділ реєстрації актів цивільного стану,який мені нещодавно довелося відвідати, працює у формі Open Space і в Обухові–під керівництвом Галини Карпенко.  

Для того, щоб скористатися новою послугою в органах РАЦС, тепер достатньо зробити кілька простих кроків. Прийти до відповідного відділу, який працює і в суботу, що є важливим для багатьох. При цьому ваш візит  не обов’язково має  бути за місцем реєстрації, це можна зробити в будь-якому регіоні країни. Наприклад, отримати дублікат документа можна навіть не за місцем його видачі. Хоча, звісно, є перелік послуг, які надаються виключно за зареєстрованим місцем проживання.

Не виходячи з приміщення, можна здійснити оплату послуги, яка є доволі невеликою. І в досить швидкий час отримуєш результат на руки. Досить важливо, мабуть, для кожного, що тепер не мусиш стояти в черзі, перебування в приміщенні є досить нетривалим і  комфортним, а усміхнені працівники зроблять все, щоб ви вийшли задоволенні. Одним словом – сервіс найвищого рівня.

Знаю, що дуже багато зроблено для запровадження в життя цієї ідеї відкритого простору в органах реєстрації актів цивільного стану Іриною Дубиківською. Молода і активна людина прийшла в системі шлях від спеціаліста до начальника Управління державної реєстрації актів цивільного стану Департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції України. Можливо, завдячуючи такому професійному досвіду вона і знає, як зробити так, щоб людині в РАЦС було максимально зручно і комфортно. Система працює і приносить приємний результат суспільству. А відвідуючи такі державні структури можна з впевненість сподіватися на те, що європейському майбутньому в Україні – бути!

Заметили ошибку?
Выделите и нажмите Ctrl / Cmd + Enter