Новини
Ракурс
В Європі смереку називають Ukrainian Pantree, а в Росії — Ель европейская

Лісова казка директора лісгоспу

8 кві 2015, 11:10

За підписом директора ДП «Путильське ЛГ» пана Фрея П. П., якого облуправління люб’язно попросило надати пояснення.


.

Пан Фрей за словом у кишеню не поліз, відповідь зайняла три з половиною сторінки і називалася вельми амбітно: «Спростування недостовірної інформації щодо діяльності ДП «Путильський ЛГ». Але, щиро кажучи, ознайомившись зі «спростуванням», редакція дійшла висновку: це був один із тих випадків, коли краще робити будь-що інше, аніж говорити…

На відміну від змісту статті, де було зображено, скажемо так, сучасні, типові для нашої країни тренди ведення лісового господарства (які якщо й зазнали змін після приходу нової влади, то переважно в бік погіршення, якщо мати на увазі, зокрема, державні інтереси), «реагування на критику» переважно містило:

  • докладний опис того, як усе має бути насправді, за законом (замість пояснення того, чому реалії так різняться від букви того самого закону, нормативних документів і здорового глузду);

  • елементи недоречного і дивним чином скомпонованого «звіту за період», в якому 2014 рік порівнювався із 2012-м, і чомусь — мабуть, ставши жертвою забобонів щодо цифри «13», — випадав рік 2013-й (напевне, причина цієї загадкової нумерології полягає в тому, що внаслідок інфляції цифри за парні роки компонувалися краще);

  • відверті маніпуляції.

На останніх зупинимося докладніше. От про що йдеться в так званому спростуванні: «У 2014 році підприємством дійсно було зрубано більше, ніж у минулі роки, але на це є свої об’єктивні причини. Більша частка причин відводу суцільно-санітарних рубок — це всихання ялинників у Карпатах. На жаль, за останні 7 років обсяги всихання зросли в 3 рази. Основною причиною стало глобальне потепління, яке за 10 років спричинило зростання середньорічної температури на 1,5° С, а це порушує адаптацію до ґрунтово-гідрологічних і кліматичних умов смеречників, їх ослаблення внаслідок дії шкідників та хвороб лісу.

Багато випадків виникли внаслідок буревіїв, вітроломів та буреломів, які утворилися в багатьох лісництвах підприємства».

Не слід поспішати ридати за приреченими на всихання українськими лісами, що їх ледве не на корені губить підступним ударом глобальне потепління. 1,5° С за 10 років, хай би там як видавалося путильському чиновникові, не можуть завдати фатального удару по смереках, що славляться своєю невибагливістю, витривалістю і довговічністю. Хоча воно, звісно, зручно — призначити глобальне потепління відповідальним за те, що вирубка зросла утричі… А хіба зараз пізно перевірити інформацію про ці глобальні катаклізми? Екологічна служба може прийти і переконатися в цьому, не кажучи вже про Держлісагентство.

«Територія ДП «Путильське лісове господарство» становить 36,6 тис. га з річним приростом деревостанів 5 куб. м ліквідної деревини на 1 га. Таким чином, щорічний приріст деревини становить 180,0 тис. куб. м».

36,6 х 5 справді дорівнює 183. Тут справилися. От тільки не врахували такого нюансу: для того щоб обчислити реальний приріст деревини, від території лісгоспу, до того як множити її на метри кубічні, слід відняти чималу площу доріг, біогалявин і сінокосів. І цифра в результаті вийде не така округла і значно менша.

«В деяких передових країнах Європи освоюється весь річний приріст деревини, що дає змогу економічно ефективно використовувати кошти на ведення лісового господарства, адже якщо в сільському господарстві висівається пшениця, то її збирають у повному об’ємі, а не залишають на наступний рік».

З того, що нам достеменно відомо про таємничі «деякі передові країни Європи», можна констатувати хіба що таке: там значно менше крадуть і не вдаються до дивовижних аналогій, порівнюючи ліс із пшеничним полем, як у «деяких відсталих» державах тієї ж самої Європи, що їх ми воліємо поблажливо називати «країнами, що розвиваються».

Звісно, не можна оминути кульмінацію «реагування на критику», яка за своєю алогічністю відчутно перевершила все, про що йшлося вище.

«У даній публікації чітко прослідковується тенденція розколу суспільства та прояв сепаратизму з метою звинувачення чинної влади в бездіяльності».

Ну просто сумнозвісна 58-ма стаття Кримінального кодексу СРСР про «інакомисліє» у всіх його проявах! Тому просимо директора ДП «Путильський лісгосп» звернути увагу на таке: констатація того факту, що нова влада зберегла і вдосконалила схеми попередньої стосовно вирубки лісу аж ніяк не містить у собі ознак отих страшних діянь, що він їх там узрів. Бо ніхто не пропонував у статті приєднати Буковину до Румунії, щоб вагони з українським кругляком могли йти туди ще інтенсивніше і безперешкодніше, вже не минаючи держкордон, а одразу на фабрику компанії «Швайцгоффер»…

А от розкол суспільства спричиняють саме ті, хто і за старої, і за нової влади вперто, наполегливо і безкарно веде власний бізнес за державний кошт.


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter