Плавець Крипак виграв третє "золото" Паралімпіади-2020

Плавець Крипак виграв своє третє «золото» Паралімпіади-2020

1 вер 2021, 12:18

Україна здобула 16-те «золото» Паралімпіади-2020. Плавець Максим Крипак виграв заплив на 400 метрів вільним стилем та став триразовим чемпіоном Токіо-2020.

.

Загалом це 13 медаль в кар'єрі Крипака на Паралімпіадах та восьме чемпіонство.

Блискуча 400-метрівка фрістайлом серед чоловіків в категорії SB10 добігає кінця. «Золото» у Максима Крипака з України, — йдеться в повідомленні Національного олімпійського комітету.

Друге місце у фінальному запливі виборов Бас Таккен з Нідерландів, третє - Томас Галлахер з Австралії.

Загалом у Токіо Крипак завоював вже п’ять медалей. Попередні чотири фінали закінчилися для нього «золотом» у 100-метрівці вільним стилем та батерфляєм, «сріблом» у 50-метрівці вільним стилем. «Бронзу» збірна України із Крипаком виграла у чоловічій естафеті.

Станом на даний момент у України 16 золотих медалей, при цьому вона вибула з топ-5 лідерів медального заліку, але за кількістю медалей йде на четвертому місці.

Медальний залік Паралімпіади-2020 станом на 1 вересня, дані - МОК

26-річний Крипак представляє Харків і виступає в параплаванні. Він 5-разовий переможець Паралімпійських ігор-2016 у Ріо-де-Жанейро. Розпочав займатись плаванням у віці шести років, змагався на рівних із представниками олімпійського плавання.

Однак через погіршення стану здоров’я був змушений перейти в параплавання. Максим має аномальний розвиток правої нижньої кінцівки та виступає в паралімпійській категорії, до якої належать спорстмени з мінімальним ушкодженням тіла, що впливає на функціонування ніг, або ж з ампутованою ступнею чи кінцівкою нижче коліна.