Новини
Ракурс

Закрито справу Луценка та його «спільників» за фактом прослуховування водія Сацюка

5 сер 2014, 20:18

Печерський районний суд м. Києва 25 липня цього року виніс постанову про закриття кримінальної справи щодо обвинувачення колишніх міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, заступника керівника Департаменту карного розшуку МВС Володимира Тарасенка та співробітника цього Департаменту Олега Павлєнова у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України (службова недбалість).


.

Таке рішення суд постановив у зв’язку з відмовою прокуратури підтримувати обвинувачення у цій справі. Свою відмову прокуратура Печерського району м. Києва обґрунтувала тим, що в діях вказаних осіб немає складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК. Це вона зафіксувала у своїй постанові від 24 липня, яку направила до Печерського райсуду.

Нагадаємо, що вказану кримінальну справу було порушено Генеральною прокуратурою України після приходу до влади Віктора Януковича. Її розслідували під керівництвом першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна.

Ю. Луценко, В. Тарасенко та О. Павлєнов обвинувачувалися в незаконному прослуховуванні водія колишнього першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка, яке здійснювалося в рамках справи про розслідування отруєння кандидата в президенти Віктора Ющенка у 2004 році. Спочатку їм інкримінувалося зловживання службовим становищем (ч. 3 ст. 364 КК, передбачає покарання у виді позбавлення волі строком до десяти років та конфіскацію майна).

Обвинувачені та їхній захист категорично заперечували злочинний характер цих дій і доводили прокуратурі та суду, що діяли в межах закону, а дозвіл на прослуховування водія В. Сацюка (громадянина Валентина Давиденка) отримали від Апеляційного суду м. Києва. Сам В. Давиденко не визнавав себе потерпілим у цій справі, оскільки жодної шкоди йому нанесено не було і його конституційні права не порушувалися.

Незважаючи на це, за наполяганням Генпрокуратури Печерський районний суд м. Києва 17 серпня 2012 року постановив обвинувальний вирок щодо Ю. Луценка (який вже перебував у місцях позбавлення волі за вироком в іншій справі), В. Тарасенка та О. Павлєнова, визнавши їх винними у службовій недбалості (в останній момент прокурор змінив обвинувачення в суді із зловживання службовим становищем на службову недбалість). Усі троє були засуджені до штрафу та заборони на три роки обіймати певні посади та займатися певною діяльністю.

Після втечі В. Януковича та зміни політичної влади парламент ухвалив Закон «Про реабілітацію осіб на виконання рішень Європейського суду з прав людини», відповідно до якого Печерський райсуд м. Києва ухвалою від 20 березня 2014 року скасував вказаний вирок щодо Ю. Луценка.

Ухвалою Печерського райсуду від 2 липня 2014 року вирок у вказаній кримінальній справі за заявами засуджених В. Тарасенка та О. Павлєнова було скасовано, а справу направлено на новий розгляд.

В ході нового розгляду справи прокуратура відмовилася від обвинувачення Ю. Луценка, В. Тарасенка та О. Павлєнова у зв’язку з відсутністю у їх діях складу злочину. При цьому прокуратура у своїй постанові зазначила, що інкриміновані вказаним засудженим особам обставини юридично спростовано, зокрема тим, що оперативно-розшукові заходи стосовно В. Давиденка вони здійснювали з дозволу суду, отриманого в установленому законом порядку. Відтак Печерський районний суд закрив цю справу, фактично виправдавши незаконно засуджених Ю. Луценка, В. Тарасенка та О. Павлєнова.

Як відомо, щодо колишнього першого заступника генпрокурора Р. Кузьміна відкрито кримінальне провадження за допущені ним зловживання, наразі він ховається від слідства і його оголошено в розшук.


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter