Новини
Ракурс

«Особливий статус» територій Конституцією України не передбачений — експерт

Вітчизняні юристи-констицуціоналісти наразі оцінювати сьогоднішній закон щодо особливого статусу територіальних утворень на територіях Донецької та Луганської областей (читай — ДНР та ЛНР) не квапляться, і не з обережності, а виключно з професійних міркувань.


.

Микола Козюбра, завідувач кафедри загальнотеоретичних та державно-правових наук Національного університету «Києво-Могилянська академія»:

— Коли я читав проект цього закону, в мене виникло багато запитань щодо конституційності окремих його положень. Головне — той сумнозвісний особливий статус. Цей особливий статус не передбачений Конституцією України. У законопроекті не згадувалося й про державну мову на цих територіях та було ще багато сумнівних положень щодо конституційності. Але головне — цей особливий статус. В нас є передбачене Конституцією місцеве самоврядування, є децентралізація. А такого поняття, як «особливий статус», у Конституції немає. Воно не визначене, і не лише не визначене, а взагалі відсутнє. Одне це викликає сумнів щодо конституційності цього положення. Не кажучи вже про надмірні права для цієї території, про мовні проблеми.


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter