Новини
Ракурс

Семен Глузман: Люстрація суддів — така сама маячня, як люстрація лікарів, двірників та міліціонерів

Парадокс української судової системи сьогодні полягає в тому, що головною судовою інстанцією в державі став... Європейський суд з прав людини. Тисячі українських громадян шукають саме там справедливе рішення своєї конкретної життєвої ситуації. І, уявіть собі, часто знаходять. Наростаючий вал петицій українських громадян до ЄСПЛ — яскраве свідчення важкої хвороби судової системи в Україні.


.

Люстрація суддів (модне сьогодні в Україні словосполучення) — така сама маячня, як і люстрація лікарів, двірників та міліціонерів. Вчинив гріх, порушив вимогу закону, вкрав, взяв конверт із грошима — йди, дорогий, в зону кримінальної відповідальності. Або адміністративної відповідальності. І ніяких безболісних, м'яких люстрацій...

Багато наших суддів — грішники. Це правда. Тому що працюють в Системі, що провокує на гріх, в провокуючих на гріх умовах. Але і в Адміністрації президента беруть конверти, і багато наших міністрів отримують «додпайок» з іноземних джерел.

Як у старому, радянських часів, анекдоті, де потрібно було в борделі поміняти не ліжка, а підстаркуватих «дівчаток». Тут необхідна корекція всієї системи судової влади. Пан Портнов та компанія ускладнили систему. Громадянин, який волею обставин входить в судову інстанцію, повинен розуміти її функцію. Інакше йому важко захистити своє конкретне право і отримати конкретне рішення. Ускладнена система провокує появу корупції в темних куточках. Так, я не повинен вимагати від держави, щоб мені на пальцях пояснили нові теорії космогонії або технології роботи зі стовбуровими клітинами, але я вправі вимагати ясності та прозорості у захисті моїх прав, тобто в судовій системі. Мені, а не тільки моєму адвокатові, який працює ліниво по-українськи, але вимагає від мене американські за розміром гонорари.

Суддя Богдан Пошва пропонує бездоганно логічний спосіб лікування рани, яка загноїлася, на тілі української державності. Чи почують його наші Начальники...


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter