Новини
Ракурс

Найпоширеніші стереотипи щодо підготовки до ЗНО

Я тільки в 10 (9 чи 8) класі, мені ще рано готуватися до ЗНО


.

Зазвичай питання підготовки до ЗНО гостро постає в 11 класі. Про це всі говорять, але далеко не всі починають готуватися навіть із вересня випускного класу. Не рідкісними також є випадки, коли за активну підготовку школярі беруться за місяць, а то й за тиждень до іспиту. І питання про те, чи можна якісно підготуватися в таких умовах, – риторичне. Матеріал, який виноситься на тестування, найчастіше охоплює всю старшу школу, починаючи від 5 класу. В ідеальній ситуації, якщо ви ретельно опановували навчальний матеріал уже з цього часу, то в 11 класі залишається тільки все пригадати, повторити і систематизувати. Але насправді дуже мало хто може похвалитися ідеальними знаннями. Найчастіше підготовка до ЗНО – це не лише повторення й узагальнення, а переважно вивчення й опанування доволі великого масиву інформації, на що, відповідно, потрібно доволі багато часу. Тому відкладати всю підготовку на і без того завантажений 11 клас – злегка необачно.

У школі мене підготують до ЗНО

На жаль, ні. Навіть якщо вам неймовірно пощастило і ваш учитель просто блискучий, та ще й ставить собі за мету підготувати учнів до ЗНО,  є досить багато факторів, які створюватимуть труднощі.  Як мінімум, учитель у першу чергу мусить виконати навчальну програму, яка може не завжди збігатися з програмою ЗНО.  У таких умовах охопити весь масив матеріалу, що виноситься на ЗНО, повторювати та систематизовувати вивчене дуже часто виявляється просто неможливим. Крім того, у вчителя не завжди є можливість приділити увагу і час кожному учневі  та його індивідуальним прогалинам у знаннях. Тому загалом не варто всю відповідальність за підготовку  перекладати на школу і вчителя.

У мене хороший репетитор, тому я матиму гарні бали на ЗНО

 Яким би талановитим не був ваш репетитор, але все ж без ваших зусиль знання в голові не з’являться. До того ж, є речі, які залежать тільки від вас і на які не може вплинути ніхто інший. Наприклад, ви розхвилювалися на тестуванні, не змогли чогось згадати, неуважно прочитали завдання, неправильно перенесли відповіді в бланк тощо. Тому знову ж таки, відповідальність за ваші результати значною мірою  несете ви. Репетитор – лише досвідчений і кваліфікований помічник, який зорієнтує і підкаже шлях, а як ним пройти – уже ваша справа.

Мій друг не готувався ні дня, у тесті вказав відповіді випадковим чином і отримав гарний бал

Дуже прикро, але це лише оповідки, у які так хочеться вірити кожному учневі. Може, вашому другові й справді казково пощастило, але це ще аж ніяк не означає, що так само має пощастити і вам, а тому можна і не готуватися. Скажу більше: є значно більше випадків, коли учень без підготовки позначив у бланку випадкові відповіді – і зазнав невдачі. Але ви про такі випадки не почуєте, бо тут нема чим вихвалятися.

Мені вдасться списати чи отримати інформацію якимось іншим чином

Не вдасться. Навіть не варто намагатися. За спробу отримати інформацію з будь-якого джерела чи засобу вас позбавлять права скласти цей тест. Залиште пошуки легших шляхів на якийсь вдаліший момент. На ЗНО – не час і не місце  для необдуманих і відчайдушних учинків. Усі можливі способи списування прораховані і виключені. Намагаючись “перехитрити систему”, ви лише нашкодите собі.

Можна не читати текстів з української літератури

Або ще як варіант: можна не читати текстів повністю, достатньо уривків із хрестоматії. Якщо вас задовольнить результат, близький до 120 балів, то, звісно, можете і не читати. Якщо ж ви розраховуєте на дещо вищий показник – дуже раджу ознайомитись із текстами. І дуже бажано – у повному обсязі. Чимала частка питань з української літератури – текстоорієнтована, тобто дати правильну відповідь на питання можна лише за умови уважного прочитання тексту повністю. Загалом  не карастофа йти на тестування з непрочитаними двома-трьома творами. Але кожен опрацьований текст помітно підвищує ваші шанси отримати високий бал. Тому потрібно ставити собі за мету ретельне опрацювання всіх творів повністю.

Я не складу ЗНО, бо воно для розумних людей

Навіть якщо таке вам кажуть у школі – не зважайте. Для досягнення успіху просто необхідно вірити у власні сили і покладатися на власні знання. Ретельно готуйтеся і не піддавайтеся песимістичним міркуванням.  Навіть якщо у вас не буде 200, то кожен зароблений бал – це  буде ваша заслуга і ваш здобуток. Поважайте свої результати й успіхи і не дозволяйте нікому знецінювати їх.

Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter