Ракурсhttps://racurs.ua/
Психологічні аспекти успішного ЗНО. Як поводитись на тестуванні
https://racurs.ua/b38-psihologichni-aspekti-uspishnogo-zno-yak-povoditis-na-testuvanni.htmlРакурсУсі ми знаємо, що для успішного складання іспиту важливо не тільки якісно підготуватися, а ще й мати сприятливі умови для того, щоб продемонструвати свої знання. На всі життєві обставини, які творять нам такі умови, ми, звісно, вплинути не можемо, але наша поведінка під час тестування може допомогти нам створити як сприятливі, так і дуже незручні умови. Отже, розглянемо, які саме наші дії під час проходження тестування працюватимуть на гарний результат, а які заважатимуть його отриманню.
.
Що сприяє гарному результату:
Зібраність і спокій. Це ваші найкращі друзі на будь-якому іспиті. У такому стані вам буде значно простіше згадати усе вивчене, зосередитись на головному, відкинути зайве та не попастися на підступні аспекти в завданнях, на яких вас намагатимуться підловити. Крім того, у спокійному та зібраному стані значно легше ввімкнути логічне мислення, яке виручить вас там, де може бути незначний брак знань. Тому зберігати спокій і бути зосередженим – ключ до успіху.
Організованість. Дотримуйтесь чіткої послідовності дій, продуманої заздалегідь. Тест із кожного предмету має свої особливості, які варто враховувати. Не стрибайте від одного виду завдань до іншого. Дійте продумано та системно. Робіть невеличкі перерви у роботі, щоб трішки відпочити. Організуйте свою роботу таким чином, щоб мати час на перевірку та неспішне перенесення відповідей у бланк. Зазвичай часу на тестуванні дано достатньо, головне – правильно ним скористатися.
Налаштованість на гарний результат.Повірте у свої сили, а всі сумніви залиште за межами аудиторії, де ви складаєте тест. Ви готувалися і багато знаєте. Якщо і трапилося щось таке, що ви не можете чогось пригадати, не панікуйте, це лише якась незначна частина, не варто через це перейматися. Думайте про щось гарне і приємне. Зрештою, усе буде добре.
Сконцентрованість на собі. Не відволікайтеся, намагайтесь не звертати уваги на інших учасників і не перейматися тим, що відбувається в аудиторії чи за її межами. Це розпорошує вашу увагу і забирає час. Зараз є лише ви і ваш тест – і нехай увесь світ зачекає!
Що може завадити успішно скласти тест:
Хвилювання і паніка. Це ваші найбільші вороги, які можуть звести нанівець усі результати вашої плідної праці. Вони заважають вам сконцентруватися і згадати все, що ви знали. Запанікувавши, можна зробити багато речей, про які ви потім пошкодуєте. Тому зберігати спокій і зібраність у будь-який спосіб - ваше найважливіше психологічне завдання. Однак тут мусить бути зауваження щодо вживання заспокійливих засобів: це можна робити лише в тому разі, коли є медичні показання, або коли ви точно знаєте, якою буде дія того чи іншого засобу, і на власному досвіді переконані, що він справді вам допоможе, а не навпаки.
Самовпевненість. Найнебезпечніша вона під час підготовки, але й під час тесту може завдати вам шкоди. Будьте поміркованими і виваженими, не робіть необдуманих вчинків. Навіть не намагайтеся зробити спробу списати чи поспілкуватися з іншим учасником тестування, це працюватиме проти вас. Залиште самовпевнену і ризиковану поведінку для тих моментів, коли вона буде доречна.
Неуважність. Теж доволі руйнівна річ. Можна усе знати, але неуважно прочитати завдання, не розібратися з суттю питання – і дати хибну відповідь. Або можна бути банально незібраним, переносячи відповіді з робочого зошита в бланк, – і перекреслити всі ваші зусилля. Насправді ж уважністю можна компенсувати навіть невеликі прогалини в знаннях: у формулюванні деяких питань уже схована відповідь, а ще одні питання можуть допомогти вам правильно відповісти на інші. Потрібно лише уважно читати.
А ще, йдучи на тестування, пам’ятайте, що іспитів у вашому житті буде багато, вони – невід’ємна частина нашого життя. І перевіряють вони часто не так наші знання, як уміння поводитись у стресових ситуаціях. Тому в першу чергу налаштовуйтесь долати труднощі з гідністю і гарним настроєм – і все у вас вийде!