Новини
Ракурс

Реформа системи охорони громадського здоров’я в Україні ще не починалася

Звична ситуація: люди йдуть за тими, хто переміг. У цьому сенсі людство не змінюється. З огидою дивлюся на сановних лікарів, які м'яко кинулися в групу підтримки пані Супрун. І всеїдних журналістів, що живопишуть радісне майбутнє української медицини. Проект реформи охорони здоров'я став законом!

На жаль, все не так. Законопроект Супрун не проголосовано. Тому що зовсім не її, Супрун, проект запропонували парламенту. Проголосовано інший, модернізований проект, створений з ініціативи чарівної молодої жінки Ірини Сисоєнко. Але і цей текст, наспіх створений, є далеким від досконалості. Бо — поспішали. Дуже поспішали. І знову не погодили з експертною економічною спільнотою.

Обізнані люди стверджують, що після ухвалення цього, чужого їй, законопроекту, пані Супрун, яка вельми незвично мислить і відчуває, ввела Ірину Сисоєнко в статус особистого ворога. І досі залишається виконувачем обов'язків міністра охорони здоров'я. І має намір дуже довго залишатися на цій посаді. Але ж саме їй, в. о. міністра, доведеться виконувати цей ненависний закон!

Колись ця вакханалія неприборканої, руйнівної та непослідовної активності закінчиться. І раптом з'ясується, що в міністерстві зруйновано стрижень виконавчої влади, що системою керувала не в. о. міністра, а юні й дуже агресивні дівчата та юнаки без жодної серйозної освіти, які натомість мали високе почуття класової ненависті. Що головні корупціонери зберегли і свої можливості, і свій вплив. Що фінансові розрахунки, які обіцяють радість і благоденство хворим, — на кшталт чарівних казок, де добро обов'язково перемагає зло.

Але буде це нескоро. Що з того, що депутат Сисоєнко зуміла хоч якось убезпечити нас, громадян України, від особливо небезпечного законопроекту Супрун? Та й хто вона така, Ірина Сисоєнко? Член фракції «Самопоміч», яку послідовно нищить її партійний бос Садовий. І тільки. На жаль, не зможе вона контролювати виконання закону МОЗ. Та й держава у нас зовсім не правова. Основна якість в. о. міністра Супрун — вседозволеність. Ніким не коригована, до речі.

А реформа Системи Охорони Громадського Здоров'я в країні ще не починалася. Справжня, продумана, прорахована реформа. Погано, дуже погано. Роки минають, країна порожніє. З різних причин, не тільки через агонію системи охорони здоров'я. Але — і з цієї причини.

Ми часто пишемо й говоримо про радянську систему охорони здоров'я наркома Семашка. Різне говоримо, більше негативне. Але ж та система була ефективною в тоталітарній державі. Так було. Минуть десятиліття, і історики, які вивчають соціальні аспекти українського минулого, не зможуть позитивно оцінити систему Супрун. З єдиної причини: у пані Супрун системи немає.

Пам'ятаєте у великого: «Хто йде сюди, покинь усі надії!» Це — і про нас, тих, хто мріє отримувати ефективну медичну допомогу.


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter.