Новини
Ракурс

Секрети успішності, або Як працює Закон притягання

Загадуючи під бій курантів заповітні бажання (ну куди ж без цього!) і бажаючи одне одному за новорічним столом щастя й успіху, ми сприймаємо ці поняття як щось від нас незалежне, наприклад, як виграш у лотерею. Виявляється, як у відомому анекдоті, щоб ваш лотерейний білет виграв, слід хоча б купити його. Секретами успіху ділиться Алла Клименко — професійний коуч, психолог, провідний тренер проекту з life style. Слухаючи цю молоду дівчину, ловиш себе на думці, що багато речей починаєш бачити інакше, потихеньку ростуть крила і з'являється готовність щось змінювати у своєму житті. А ще — їй віриш, адже підтвердження слів — чималий список життєвих досягнень.


.

Ракурс: Чи можна навчитися бути успішним? Часто ми чуємо заяложені фрази: «будеш думати позитивно — усе в тебе здійсниться» чи «не думай поганого, а то притягнеш негатив». Наші думки матеріальні? Яким чином це працює?

А. Клименко: Позитивні думки — це унікальна річ. Мислення впливає на здоров'я людини, її відчуття щастя, успішність. Закон притягання існує. У тонусі наше тіло перебуває чи ні, активні ми чи ні — прямо залежить від того, що ми думаємо. Не даремно ж існує наука про рух — кінезіологія. Те, як тіло відгукується на думку, легко перевірити. Попросіть когось із домашніх стати, витягнути руки вбік і декілька разів повторити фразу: «У мене нічого не вийде, я недостатньо хороший», а потім натисніть на руку, вона стане опускатися. Тіло стало слабким, у ньому немає тонусу та енергії. А тепер використовуйте інші слова: «Я молодець, у мене все здійсниться», повторіть п'ять разів і пробуйте тонус руки — м'язи зовсім інші, інший настрій. Думки впливають на тіло, а тіло впливає на думки. Зробіть ще один невеликий експеримент: сядьте, максимально стисніться, згорніться і скажіть: «Я абсолютно щасливий!». Виходить? (Сміється). А тепер встаньте, розведіть руки широко в сторони, усміхніться і скажіть: «У мене депресія!». Вам смішно? У цьому випадку тіло не дає нам можливості думати негативно.

За статистикою, в нашій голові «крутяться» 60 тисяч думок щодня. 95% з них повторюються день у день! Відповідно до тієї самої невблаганної статистики, 80% наших думок — негативні. Тобто ми постійно прокручуємо в голові якусь інформацію, ведемо «діалоги», все це дуже сильно впливає на те, як ми себе поводимо.

З точністю до навпаки позитивні думки здатні творити дива. Показовий приклад, який розповіла мотиваційний спікер Ліза Ніколс (пам'ятаєте фільм «Секрет»? Ліза Ніколс стала відомою всьому світу після виходу цієї культової стрічки про Закон притягання, є співавтором і одним зі спікерів «Секрету»). У дитинстві Ліза займалася плаванням, проте дуже не любила брати участь у змаганнях, бо завжди приходила до фінішу останньою. Отже, ніяких грамот вона, зрозуміло, не отримувала, а задовольнялася лише дипломом учасника змагання. Дівчинка приходила додому, їй хотілося швидше кудись заховати паперовий доказ її ганьби, але брати й сестри, глузуючи з неї, вивішували диплом на стінку з підписом «стіна лузера». Природно, її це дуже пригнічувало.

Одного разу, набравшись сміливості, вона підійшла до бабусі (яка, треба сказати, в їхній родині вирішувала все) і, поклавши голову на плече, сказала: «Ти знаєш, я більше не попливу». Але бабуся відповіла, що, мовляв, ти повинна йти і плисти. Ліза благала: «Бабусю, мені набридло приходити останньою, усі з мене сміються!» І тут бабуся сказала вирішальну фразу, яка згодом перевернула все її життя: «Хто падає духом, ніколи не перемагає, а переможець ніколи не здається!»

Наступного дня в школі Ліза дізналася, що вона повинна представляти свій навчальний заклад у загальнонаціональній олімпіаді з плавання. Ноги в неї підломилися, але їхати все ж довелося. Після тривалої дороги, прийшовши до стійки реєстрації учасників, Ліза дізнається, що дівчатка її віку (15 років) уже закінчили виступ — вона спізнилася. Її радості не було меж: Бог почув її молитви! Але директор школи обурилася: «Як же так? Адже ми не просто так приїхали!». І п'ятнадцятирічній дівчинці запропонували брати участь у наступному запливі... для 17–18–річних учасниць. В очах у Лізи потемніло: я завжди приходила останньою, а ви просите мене плисти зі старшими і сильнішими суперниками?!

Л. Ніколс, яка сьогодні входить до десятки найкращих «спікерів успіху», розповідає, що запам'ятала цей момент на все своє життя: «Я стою на тумбочці, оглядаюся на учасниць — високих дорослих дівчат, у литих купальниках, з гарними формами, і дивлюся на себе — я дівчинка в купальнику з рюшами, з косичками і різнокольоровими гумками. Свисток. Я у воді. Починаю плисти, як раптом спадає на думку бабусина фраза: хто падає духом, ніколи не перемагає, а переможець ніколи не здається! І тут мене наповнюють реальні сили, я пливу. Вперше в житті бачу, що хтось пливе зі мною поруч. Зажевріла надія, і розумію, що чого б мені це не коштувало, я не припливу останньою. Допливаю до бордюру — нікого поруч немає. Варіанти два, думаю я: перший — всі допливли й пішли, другий — я не допливла ще декілька басейнів. Я гукаю тренеру: «Що трапилося?» Вона мені відповідає: «Лізо, ти щойно перемогла в загальнонаціональній олімпіаді серед дівчаток 17–18 років».

Ракурс: Для одних склянка наполовину повна, а для інших — наполовину порожня. Чи можна навчитися позбавлятися від негативних думок?

А. Клименко: Навколо нас у просторі щосекунди проноситься 40 тисяч інформаційних одиниць і тільки на 40 з них ми звертаємо увагу. При погляді на одну і ту саму картину кожен буде бачити своє. Виникає запитання: чому так відбувається? Річ у тому, що існує відділ мозку, який називається «ретикулярна формація». Її можна порівняти зі стражником, який стоїть біля дверей зі списком, в якому написано, яку інформацію для вас він буде відбирати. Наприклад, ви хочете поїхати у відпустку до Таїланду, і раптом навколо ви починаєте бачити безліч рекламних білбордів із рекламою цієї країни, ввімкнувши телевізор, натрапите на передачі про Таїланд і т. д. Іншими словами, якщо ми концентруємо свою увагу на певних речах, їх у нашому житті більшає. Закон притягання працює. Чи траплялися ці речі в нашому житті й раніше? Звичайно. І будуть. Але ви їх не помічали. Точнісінько так само, якщо ваші думки на 80% негативні, то все більше негативних речей ви отримуєте щодня. Дівчата, які думають, що всі хлопці «козли», врешті-решт і отримують таких чоловіків. З'являється прекрасний хлопець, але стражник в голові його відбраковує: «Ні, ти нам не підходиш». І ця людина проходить в житті повз вас. А от не зовсім порядному стражник каже: «А ти йди сюди, саме такий у нас у списку, вона ж такого і чекає».

Головне запитання: як цей список потрапляє в руки нашому стражникові? У списку написано те, на чому ми найбільше концентруємо свою увагу. Якщо ви хочете поліпшити здоров'я, заробляти більше грошей, стати успішним і щасливішим — вам доведеться почати з себе, змінювати своє життя. Для початку потрібно зрозуміти, про що ви думаєте щодня. Іноді це зробити нелегко. Тому поставте будильник і кожну годину записуйте те, про що ви думаєте. Про те, що ви щаслива людина, що не існує жодних кордонів і від вас все залежить у вашому житті? Якщо вас відвідують похмуріші думки, є сенс їх міняти. Мене часто запитують: чи змінюється реальність у відповідь на наші думки? І так, і ні. Глобально — не змінюється, Всесвіт не підлаштовується під вас. Але якщо подивитися під іншим кутом, то, звісно, змінюється. Адже ви починаєте бачити все по-іншому, іншими очима. Ваш стражник змінює список і ви як пристрій, що приймає, змінивши налаштування, ловите іншу інформацію. Пам'ятаєте відомий вислів? Якщо ви думаєте, що зможете — ви зможете, якщо думаєте, що ні — ви також маєте рацію. Хтось думає, що це можливо, і робить, у нього виходить. Інший вважає, що це неможливо, і знайде тисячу причин, чому це не вийде.

Ракурс: «Той, хто хоче, шукає можливості, хто не хоче, шукає причини»...

А. Клименко: За моїми спостереженнями, усіх моїх клієнтів можна розділити на декілька типів (відповідно, і людей в цілому). Люди, які люблять постійно жалітися («жалобники») і говорити про свої проблеми. Цікаво, що вони зовсім не збираються їх ніяк вирішувати. Такій людині хочеться «винести» вам мозок, а потім усім розповісти, що ви не змогли йому допомогти. До речі, скарги відбирають у нас енергію, знесилюють нас.

«Відвідувачі» найчастіше приходять до мене тільки з цікавості або тому, що за нього заплатили друзі або батьки. Такі люди вважають, що в них взагалі немає ніяких проблем. Немає грошей, немає роботи? Жахливо виглядає? Курить, п'є? Це не його проблема, це проблема його батьків, близьких, друзів. Або він народився не в тій країні.

Є «знайки», яким все цікаво дізнаватися, їм здається, що чим більше знаєш, тим краще, але робити вони нічого не збираються. Такі люди можуть роками читати книги про те, як стати багатим, але нічого для цього не робити, або про те, як зберегти шлюб, але при цьому не розмовляють зі своєю другою половинкою. Я їх порівнюю з людьми, які хочуть навчитися плавати, але замість того, щоб піти в басейн, починають дізнаватися склад води, хто ще там плаває, історії або приклади відомих людей... Адже потрібно просто піти і спробувати, але «знайки» відповідають: це потім, у мене ще недостатньо інформації.

А є інша категорія — «покупці», які моментально все роблять. Вони готові нести відповідальність, платити ціну, тимчасову або грошову. На тренінгах вони зазвичай тут же пишуть смску своїй команді: тепер ми будемо робити все по-іншому!

Тому основне завдання — побудувати думки таким чином, щоб у вашому списку було те, що потрібно саме вам. «Впіймавши» ваші думки, запишіть їх. Мінус міняйте на плюс, тобто всім негативним думкам давайте протилежний зміст. «Я негарна, нікому не подобаюся» — міняйте на «я гарна, подобаюся всім» тощо. Далі — починаємо читати і перечитувати ваші позитивні думки. Чим більше ви концентруєте на цьому увагу, тим більше речей у вашому житті будуть доводити вам, що ви гарна і т. д.

У програмі для схуднення Fitwell (у якій я працюю психологом) ми говоримо, що в першу чергу потрібно себе полюбити. І тільки потім з'являються приголомшливі результати. Адже людина себе приймає, думки впливають на емоції, а позитивні емоції радості, самосприйняття, самомотивації дають абсолютно інші дії. Не важливо, як жінка виглядає, головне, що вона подобається собі, тоді їй хочеться щось робити: худнути, харчуватися правильно, вести здоровий спосіб життя.

Позитивне мислення унікальним чином впливає на здоров'я людини, наближає його до щастя. Прочитайте книгу «Антирак» Сервана–Шрейбера Давида — це неймовірна історія... Я вважаю, що єдине, що було упущено в відомому фільмі «Секрет», — перехід до дії. Але навіть просто мріяти про щось, дошка візуалізації — це вже працює, бо ретикулярна формація починає «відбирати» для вас потрібні можливості.

На жаль, через наш пасивний менталітет ми часто починаємо ворушитися, щось робити, коли, як кажуть, вдарить грім. Тому дуже важливо ставити час від часу самим собі запитання: «Що буде зі мною через десять років, якщо я не буду займатися власним здоров'ям?», «Що буде з моїми відносинами (дітьми, роботою), якщо я не буду займатися ними зараз?» тощо.

Потрібно зрозуміти, чого ви хочете насправді і почати це робити! Якщо ви чогось не знаєте, підіть і почніть вивчати. Зробіть хоч щось дуже маленьке, що ви хотіли, але все відкладали, у напрямку до свого іншого життя. Зробіть перший крок, і все закрутиться — це закон всесвітнього притягання. Ці закони успіху працюють.

Трохи соціології

Щороку тисячі людей по всьому світу під бій дзиґарів загадують найзаповітніші бажання. Для того, щоб вони збулися, людство вдається до різних хитрощів:

19% просто з'їдають папірець і після цього весь рік сидять і чекають дива;

24% з них не просто з'їдають папірець із записаним бажанням, а попередньо спалюють його і кидають попіл в шампанське. Після цього вони рідко пам'ятають, чого саме хотіли, але в Новий рік будуть знову спалювати;

3% людей так і не можуть з'їсти папірець, саме тому вони опускають руки: бажання ж усе одно не здійсниться;

42% загадують бажання і не пам'ятають, що загадали;

11% людей загадують абсолютно спонтанне бажання, тому що всі за столом так роблять. Це швидше за все навіть не їхнє бажання, але яка різниця? Новий рік же!

І лише 1% не просто загадують і пишуть бажання, вони роблять все, щоб їх здійснити!


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter