Новини
Ракурс

«Диктаторські закони» в дії

21 січ 2014, 22:36

21 січня, 18.51.

21 січня вийшла з друку газета «Голос України» з опублікованими законами, які спричинили таку бурю емоцій в народі, викликавши переляк в одних і полегшене зітхання — в інших. У вівторок, 21 січня, закони, здатні створити нову державу Україна, офіційно набрали чинності. Але сила ця ще дуже слабка, тому що нові держави не будуються за один день.

«Суть в основних установленнях нової держави. Установлення прості, і їх лише три: сліпа віра в непогрішність законів, беззаперечна їм покора, а також невсипуще спостереження кожного за усіма!» — каже герой книжки братів Стругацьких «Важко бути богом» отець Кін, садист-убивця, який постригся в ченці.

В Україні поки що немає достатньої кількості людей, що сліпо вірять у непогрішність цих законів, які збільшують покарання за порушення громадського порядку і екстремізм, розширюють повноваження СБУ, прокурорів та гарантії безпеки суддів (а також їхніх близьких родичів до четвертого коліна), знищують незалежні інтернет і ЗМІ та добивають опозицію.

При цьому є ті, хто пішов на крайні заходи, не бажаючи беззаперечно коритися попереднім наказам влади (не ходити певними вулицями, наприклад).

Щодо третього установлення нової держави — невсипущого спостереження кожного за усіма, то про нього зайве й говорити, бо спостерігають тепер переважно не одне за одним, а за стрічкою новин. Тому поки що закони, ухвалені регіоналами і комуністами, — це лише чернетка нової держави. І питання про те, хто буде писати чистовий варіант — громадяни чи влада, залишається відкритим.

Авторами нової держави будуть не 235 депутатів, які підняли руки за нові закони, а всі ми — і ті, хто в погонах, і ті , хто без. Ті, хто по той бік барикад, і по цей, а також ті, хто вважає, що стоїть на нейтральній території. Тому що відсьогодні нейтральної території більше немає — опубліковані закони поширюються по всій державі.

Щоб створити диктатуру (або демократію) в державі, мало написати закон. Потрібно, щоб було кому його виконувати. І згори, і знизу. Але поки що справжньої єдності немає ні там, ні там: верхи ще не можуть, а низи вже втомилися. Ті, хто зуміють об'єднатися першими, і будуть диктувати, кому і по яких вулицях можна буде ходити в новій державі.

 


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter