Новини
Ракурс

«Нова» кадрова політика МВС очима ветерана міліції

23 кві 2014, 11:22

Спостерігаючи за тими призначеннями, що вже відбулися у системі МВС, та провівши зустрічі з деяким із нинішнього керівництва, ми не сумнівалися, що ситуація із кадровими призначеннями керівного складу розвиватиметься саме таким чином, як спостерігається сьогодні. Керівна ланка усіх рівнів Міністерства внутрішніх справ була корумпованою упродовж останнього десятиріччя. Такою вона і залишається, жодних реальних змін не настало, годі й говорити про якесь очищення. Нові призначення проходять тим же шляхом, за тими самими корумпованими схемами, як було раніше («із особистого досвіду»)! «Рішали» аж розриваються, бігаючи по кабінетах.

Незважаючи на те, що держава фактично знаходиться у стані неоголошеної війни, розгулу сепаратизму, відкритих військової та ідеологічної диверсій, а підрозділи МВС необхідно готувати до можливих дій у разі прямої військової агресії чи, не виключено, на тимчасово окупованій території, відновлювати довіру як до них самих так і до роботи у них тощо, в МВС влаштували, вибачте за тавтологію, «довгострокову клоунаду призначення» керівників ГУ-УМВС областей, яка невідомо коли закінчиться. Після цього настане черговий етап «боротьби» за портфелі заступників, керівників самостійних підрозділів обласних апаратів, міськрайлінорганів і т. д. до нескінченності. Трагічні події у Криму нічому не навчили, точніше, напевне, ніхто не бажає на них вчитися.

Висновок однозначний — триває саботаж. І це не помилка, це свідома цілеспрямована дія конкретних посадових осіб, наділених повноваженнями держави.

Складається враження, а у деякій мірі і впевненість, що це сплановане корупційне остаточне повалення залишків тієї сильної професійністю та відданістю справі системи органів внутрішніх справ України, яка мала місце у минулому. Початок цього процесу закладено ще за пана Смірнова, а далі, за всіх наступних міністрів, цей процес тільки розширювався і набував усе більш збочених форм. Це призвело практично до повного відтоку чесних, професійних спеціалістів, нівелювання професії правоохоронця, втрати довіри до неї тощо.

Поцікавтеся нинішнім морально-психологічним кліматом у колективах міськрайлінорганів, ГУ-УМВС, та навіть в апараті МВС, у тому числі і у зв'язку із цими новими, так званими «професійними призначеннями»! Суцільний негатив, повна зневіра, небажання працювати і таке інше. Незабаром там ніким буде керувати. Це бачення і думка чинних працівників, багатьох ветеранів, зокрема і колишніх керівників. А останні події у ряді регіонів лише підтверджують таку думку.

Громадським активістам панам Захарову та Соболєву хотілося б побажати, щоб вони не обманювалися, в тому числі і у своїх коментарях для засобів масової інформації, тими окремими новими призначеннями, що уже відбулися за їхньої участі. Вони нікчемні, а вами, панове, досить уміло маніпулюють і прикриваються!

Краще розпочати роботу автономно зі спеціальної перевірки та люстрації у рамках чинного законодавства України відповідно до ст. 11 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», у першу чергу керівного складу центрального апарату МВС (апарату який, між іншим, можна на 65–70% безжалісно скоротити, передавши і повноваження, і штати, і кошти безпосередньо на території), у т. ч. і заступників міністра, усіх членів так званої кадрової комісії. Дуже багато цікавого довідаєтеся про багатьох із них!

Для того щоб виправити цю ситуацію, зупинити остаточний розвал системи МВС, відновити її діє- та боєздатність та хоч якусь довіру громадян, доречно тимчасово повернути спеціалістів-керівників старої школи міліції. Для них хлібом насущним були і залишаються професіоналізм та повага до нього, вміння працювати із людьми та для людей, сама робота та її кінцеві результати тощо, а не меркантильний інтерес у виді корупційних здобутків. І не у ранзі радників, через те, що неможливо щось радити тим, у кого в кожному оці по долару. А чому тимчасово? Для того, щоби практично підготувати достойну заміну. Чого у нас по-справжньому (не на папері) давно уже не робилося. Це я заявляю як практик. Між іншим, у СБУ це вже, здається, зрозуміли.

І останнє. Не сподівайтеся, що ми будемо мовчати. Достатньо, домовчалися! Розвалено те, що ми з таким трудом створювали у 90-х роках на етапі виникнення нашої державності. МВС із правоохоронного органу захисту інтересів народу перетворили у ЗАТ МВС захисту меркантильних інтересів окремих «сімей», злочинно-олігархічних кланів, насилля, «кришування», розправи із неугодними, поборів та вимагання тощо і це, на жаль, продовжується! І, як результат, у тому, що зараз відбувається у державі, пряма вина через непрофесіоналізм, бездіяльність, а то і відкритий саботаж, і МВС та його територіальних органів, і передусім бездарного керівництва, зрадництва ним інтересів народу та держави.

За дорученням незалежних ветеранів


Михайло Лебідь, екс-начальник УМВС

Читайте такожЛюстрація і реформа МВС — погляд зсередини системи


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter

.