Новини
Ракурс

Велика Солтанівка: ще одне захоплення із застосуванням сили

13 сер 2015, 13:05

Керівник організації «Комітет сприяння правоохоронним органам України» Олександр Шпак, підрозділ якого безпосередньо здійснював охорону об'єкту згідно з договором на охоронні послуги з власником земельної ділянки, прокоментував ситуацію кореспондентові:


.

— 6 серпня близько 21.00 мені надійшла інформація від оперативного чергового підприємства «Департамент правового захисту» нашої організації про напад на об'єкт, що охороняється, в селі Велика Солтанівка людей без відзнак, зі зброєю, у кількості 7–9 осіб. Я дав команду викликати працівників міліції за телефоном 102 і виїхав на місце події.

До моменту мого приїзду на об'єкт, близько 21.40, там вже перебувала чергова група з п'яти осіб нашого підприємства і троє працівників міліції, які складали протокол з власником ділянки Олександром Коробком. Ворота були заблоковані людьми, що перебували на ділянці. Передача заяви працівникам міліції тривала більше години, і я став підозрювати, що розбиратися по суті виклику у правоохоронців бажання немає. Після переконливого прохання нашим співробітникам все ж таки вдалося розблокувати ворота і зайти на ділянку.

На ділянці я побачив мікроавтобус із затемненими вікнами і номерами ПТН ХЛО, в якому сиділо кілька людей. У споруді, розташованій на цій же ділянці, було ще кілька людей з голим торсом або у військових майках. На звернення міліціонера з проханням представитися вийшов невідомий в цивільному одязі і заявив, що він — юрист, який представляє інтереси замовника, у якого начебто на цій ділянці зберігаються будматеріали. Самого замовника на місці не виявилося. Я не був присутній на переговорах, але згодом дізнався, що замовник — це власник, який продав дану ділянку трьома роками раніше.

Переговори не завершилися нічим. Міліція не захотіла встановлювати особи і приналежність автомобіля з номерами ПТН ХЛО, хоча я вважаю, що це був їхній обов'язок. Єдине, що вдалося — це переконати працівника міліції прийняти заяву від співробітника охорони, якого за три години до цього четверо бойовиків із застосуванням грубої сили викинули за територію об'єкта.

Нашою організацією подані звернення в міліцію і у військову прокуратуру, оскільки бійці, які захопили ділянку, називають себе працівниками підрозділу «Альфа». От тільки у мене є сумніви, адже справжні професіонали мають почуття самоконтролю. В даному випадку це захоплення із застосуванням сили бандитськими способами.

Що я можу сказати стосовно працівників міліції? Навіть коли вони приїхали на об'єкт вдруге, вдень, їм не вдалося встановити особи людей, які перебували у споруді.


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter