Новини
Ракурс

Семен Глузман: Мерзотники з батальйону «Торнадо» — аж ніяк не в’язні сумління

30 жов 2015, 11:26

На сайті «Свободу патріотам» була анонсована акція солідарності, присвячена Дню політв'язня. Активісти мають намір голодувати з політв'язнями проти безчинства влади. На сайті ініціативи опублікований список політичних ув'язнених, що оновлюється, в число яких якимось дивом потрапили як борці з рейдерством і незаконними забудовами, так і підозрювані у вбивствах. Опинилися в списку політв'язнів і учасники скандально відомого батальйону «Торнадо», обвинувачені в тортурах і насильстві.


.

«Ракурс» попросив прокоментувати цю ініціативу відомого психіатра, колишнього політв'язня, дисидента Семена Глузмана:

— Це давня історія. Дуже давня. Була тоді така країна — СРСР, а в ній — політв’язні. У таборах Мордовії й Уралу, в політичних тюрмах Володимира і Чистополя, у спеціальних психіатричних лікарнях системи МВС, у численних загальнокримінальних таборах, куди в грубе середовище справжніх злочинців вкраплювали в’язнів політичних. Тоді в цивілізованому світі всю цю репресовану масу називали в’язнями сумління. Так от, саме в ті далекі від нас часи в радянській неволі вирішили назвати 30 жовтня днем політв’язнів.

І я там був. Червивий суп їв. У карцерах сидів. Голодування протесту тримав. Я — вижив. А ось мій друг, київський журналіст Валерій Марченко — помер. Як і геніальний європейський поет Василь Стус.

І ось я дізнаюся: в моїй країні, Україні, сьогодні, в 2015 році, є політв’язні. Мене переконують у цьому, називають прізвища... Мерзотна історія, брудна. У країні, де є серйозні, глибокі проблеми з якістю правосуддя, сотні людей засуджені бездоказово, фальшиво. А тисячі інших людей, які вчинили і вчиняють злочини, є владою. І місцевою, і центральною, і судово-прокурорською владою. Все це так, на жаль. Так ми живемо.

Але... вбивці, ґвалтівники, грабіжники, злодії і педофіли не є політв’язнями. Чи буде доведена судами їхня провина — питання. Можуть і вийти на волю, адже корупція і в наших судах, на жаль, існує.

Розумію, адвокати та родичі мають право на заперечення реалій. Мають право на брехню, врешті-решт. Але не до такої ж міри! Твердо знаю: мерзотники з батальйону «Торнадо» — аж ніяк не в’язні сумління.


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter