Новини
Ракурс
Кадр з фільму «Мовчання ягнят»

Супрун збирається закрити унікальну психіатричну лікарню

Всього лише кілька років тому я не вірив, що Путін відторгне від нас Крим. Я, впевнений у собі книжник, переконував своїх знайомих в тому, що Путін ніколи не зважиться порушити світовий порядок, європейські домовленості і т. д. і т. п. Я справді був певен, що трохи демократична Росія, яка вже трохи скукожилася, не зважиться на вчинок, який був неможливий навіть для величезної радянської імперії. На жаль, я помилявся. Росія зважилася.


.

Пізніше я не вірив, що нова українська влада, яка стала такою після загибелі сотні жертв Майдану, не захоче серйозно досліджувати те, що трапилося, і покарати винуватців пролиття крові. Всіх винуватців, а не тільки Януковича-втікача та його придворних. Були ж і інші учасники цих страшних подій. Я, за всієї своєї інформованості щодо якостей політиків, які на крові жертв Майдану прийшли до влади, категорично не сприймав можливість небажання хитрунів-переможців копатися і в своїй брудній білизні. Саме так, вони боялися оголення всієї правди. Що ж, я помилився і цього разу.

Потім я не повірив, що обраний мною президент здогадається запросити у крісло міністра охорони здоров'я іноземку, яка не має знань і досвіду роботи в системі охорони громадського здоров'я. Ані в Канаді, ані в США, ані в Україні. Іноземку, взяту на цю високу й відповідальну посаду як гуманітарну допомогу від Республіканської партії Сполучених Штатів Америки. На жаль, я помилився і цього разу. Дивовижні таланти пані Супрун ми маємо щастя спостерігати і сьогодні.

Зовсім нещодавно, у 2016 році, я іронізував з колеги, яка повідомила мені про таємні наміри пані Супрун «одним махом» ліквідувати психіатричну лікарню суворого режиму в місті Дніпрі, де перебувають в ізоляції від суспільства на інтенсивному лікуванні сотні тяжкохворих, які через свої хворобливі переживання скоїли серйозні насильницькі злочини. Шкодую, але я знову помилявся, моя іронія була недоречною. Уляна Супрун і її дуже молода й безвідповідальна команда дійсно планують у січні 2018 року припинити фінансування цієї особливої, єдиної в Україні психіатричної лікарні. Зараз цей дуже сміливий і абсолютно безрозсудний наказ МОЗ чекає на юстирування. Упевнений, що міністр юстиції його спокійно підпише. А соціальні наслідки настануть пізніше. І з ними з жахом боротимуться панове Луценко та Аваков...

Вельмишановний Петро Олексійовичу! Розумію, вам не страшно. Ви завжди виходите до нас, пересічних громадян, в супроводі охорони. Жодні серійні вбивці та психічно хворі маніяки до вас підійти не можуть. А ось як бути нам, звичайним і незахищеним? Можливо, вже досить пані Супрун колобродити в МОЗ? В країні немає вакцин, немає найнеобхідніших медикаментів, посилюються епідемії туберкульозу та СНІДу. Ось уже і холера на нашому півдні з'явилася... Що ж, ми багато до чого звикли, багато поганого і страшного сприймаємо як належне. Невже і до жаху на вулицях нам доведеться звикнути?


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter