Новини
Ракурс
Ілюстрація: SerenaWong / pixabay.com

Яких злочинів боїшся ти і чому

7 сер 2018, 12:45

Люди схильні побоюватися злочинів, які були в центрі політичних обговорень за часів їхньої молодості, і таке сприйняття зберігається все доросле життя. Такого висновку дійшла група вчених з Університету Шеффілда, Університету Саутгемптона і паризького Інституту політичних досліджень (Sciences Po). Вони проаналізували дані про страхи перед злочинами та антисоціальною поведінкою британського дослідження злочинності в Англії та Уельсі, що охопило 30 років. Фахівцям вдалося оцінити наслідки індивідуального дорослішання, історичний період, в якому проводилося опитування, і політичні покоління, до яких належали респонденти..

Понад сорок років дослідники намагалися зрозуміти причини виникнення страху перед злочинністю. Як виявилося, емоційні реакції на злочинність обумовлені політичним періодом, в якому виросла людина. Зокрема, ключові думки формуються у віці від 15 до 25 років — це той час, коли особа найбільш чутлива до соціальних подій.

Дослідники встановили чіткий зв'язок між нинішнім сприйняттям злочинності і приналежністю до того чи іншого політичного покоління. Так, ті, хто виріс за часів правління Маргарет Тетчер (1979–1990) або Джона Мейджора (1990–1997), висловили найбільшу стурбованість з приводу крадіжки зі зломом — це те саме покоління, яке стало свідком різкого підвищення рівня майнових злочинів у 1980-х. А ось покоління Гарольда Вільсона (1974–1976) і Джеймса Каллагена (1976–1979) найбільше боялося вуличних грабежів і розбою. У той період боротьба з цими видами злочинів була ключовим завданням політиків.

Аналогічна ситуація зі ставленням до антисоціальної поведінки. Люди, які виросли за часів правління Тоні Блера (1997–2007) і Джеймса Брауна (2007–2010) найбільше переживали через такі локальні проблеми, як вандалізм, байдикування підлітків, галаслива поведінка сусідів. Саме цим проблемам тоді приділялася особлива увага з боку уряду.

Результати дослідження показали, що побоювання щодо злочинів формуються під впливом політичної ситуації в юності й залишаються з людиною на все життя.

Джерело: https://www.eurekalert.org/pub_releases/2018-08/oupu-hpv080618.php


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter