Новини
Ракурс
Адміністрація президента України. Фото: Людмила Крилова / Ракурс

Паркан на Банковій — без хазяїна

Багато речей, які відбуваються в нашому житті, найбільше підходять назві колись популярної телепередачі «Очевидне — неймовірне». Візьмемо, наприклад, горезвісний металевий паркан на вулиці Банковій, який захищає сектор розміщення Адміністрації президента України від вулиць Інститутської та Лютеранської.

Кияни та гості столиці добре пам'ятають ті старі добрі злочинні часи, коли можна було запросто з сім'єю пройтися Банковою, помилуватися шедевром архітектурного модернізму архітектора Городецького — Будинком з химерами. Подивитися на інший будинок, теж з химерами, але іншого роду, і навіть зробити селфі з табличкою «Адміністрація президента України». При цьому ніхто не вискакував, не хапав за руки, не обшукував і не намагався відібрати фотоапаратуру. Дрімучі часи авторитаризму, одним словом.

Інша справа — тепер. Відразу ж після перемоги революції народу чітко вказали на його Гідність. Я не знаю, як це було за часів, коли вулиця мала горде ім'я Бісмаркштрассе, але тепер, будучи Банковою, вона стала не тільки непроїжджою, але й непрохідною.

 

Гаразд, зробили б її просто пішохідною — як часто буває в туристичних зонах багатьох європейських столиць. Але навіщо ж заважають ходити людям? Адже щоби пройти з Інститутської на Лютеранську, доводиться робити великий гак.

Між іншим, навпроти Кабміну немає взагалі ніякої огорожі. Безстрашні клерки з урядових вікон мужньо дивляться на пішоходів, що снують тротуарами вулиці Грушевського, будучи абсолютно безпарканними, в сенсі — беззахисними.

Біля будівлі Верховної Ради є огорожа. Але не така значна, та й відгороджує вона слуг народу від трудящих усього на десяток-другий метрів. Причому строго під час пленарних засідань. У позаурочний час — ходи собі, фотографуйся напроти статуй кам'яних шахтарів і робітників скільки хочеш.

І тільки химери на Банковій відгородилися від джерела влади капітально! Бракує ще кулеметних веж і патрулів з вівчарками...

Та ось питання: хто і на якій підставі перегородив Банкову поперек? Ви не повірите — ніхто! І паркану юридично — не існує! Його ніхто не встановлював і хазяїна в нього теж немає...

У наше розпорядження потрапили деякі абсолютно ексклюзивні документи, які сміливо претендують на звання анекдот року. Я навіть не знаю, як це викласти — можу тільки процитувати мовою оригіналу.

Ось що пише Управління державної охорони (УДО):

Можливо, цей паркан належить легендарній «ДУСі»? На жаль, ні. Державне управління справами теж зреклося металевої хламиди:

Який жаль!.. Але раз так, то це означає, що паркан — нічийне майно!

Тому ми закликаємо пана Кличка — київського міського голову — організувати відповідні комунальні служби для демонтажу цієї незаконної малої архітектурної форми (МАФу), визнати це майно безхазяйним в установленому законом порядку і здати його на металобрухт, гроші від реалізації якого пропонуємо спрямувати в дохід бюджету міста Києва!


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter.