Новини
Ракурс
Фото: 112.ua

Суд давно визнав ДНР і ЛНР терористичними організаціями

16 лют 2015, 14:42

Поки українська влада впродовж місяців болісно наважувалася хоч щось із того, що відбувається на Сході, назвати своїми іменами, а не тільки нав’язливо вимагати таких дій від інших, виявилося, що це давно вже зробили наші донецькі судді. Наведені нижче рішення мають велике значення, що зовсім не вичерпується їх юридичною суттю.

Судді не тільки наважилися вимовити вголос словосполучення «терористичні організації». Служителі Феміди, зокрема, колегія суддів Слов’янського міськрайонного суду Донецької області, легалізували це в судових рішеннях, створивши судові прецеденти. У рішеннях суду фігурують «громадяни Російської Федерації», які діють у Криму з корисливих міркувань і «з мотивів несприйняття діючої влади в Україні». І, мабуть, ніхто ще не сказав краще про ДНР і ЛНР, аніж відважні судді, що примудрилися зробити це «жорсткою мовою» Кримінального кодексу. У судовому рішенні чітко розписано структуру, ієрархію, розподіл ролей та інші невід’ємні атрибути цих «злоякісних новоутворень» ДНР і ЛНР, які в рішенні суду мають такий вигляд:

«У березні — квітні 2014 року у м. Донецьку створено стійке ієрархічне об'єднання — терористичну організацію, так звану «Донецьку народну Республіку» (далі «ДНР»), учасники якої на території України займаються вчиненням актів тероризму, залякуванням населення, вбивством громадян, захопленням адміністративних будівель органів державної влади і місцевого самоврядування та інших тяжких і особливо тяжких злочинів, що призводить до дестабілізації суспільно-політичної ситуації у державі.


.

Вказана терористична організація є стійкою, має чітку ієрархію та структуру, яка складається з політичного та силового блоків, а також розподіл функцій між її учасниками на яких покладені відповідні обов'язки згідно з планом спільних злочинних дій.

«ДНР» має стабільний склад лідерів вказаної терористичної організації, які підтримують між собою тісні стосунки, централізоване підпорядкування учасників політичного та силового блоку лідерам організації, а також план злочинної діяльності та чіткий розподіл функцій учасників щодо його досягнення».

Крім того, у рішенні ідеться про незаконну діяльність, «спрямовану на насильницьку зміну, повалення конституційного ладу та захоплення державної влади в Україні, а також зміну меж території державного кордону України».

Довгоочікувана і розрекламована люстрація, на якій невтомно піарилися всі більш-менш причетні, не дала й не могла дати практично нічого в сенсі очищення суддівських лав через якість закону і потужного протистояння могутньої касти. Безсилля змінити цю ситуацію перероджується в тотальну ненависть до суддів, хоча не всі вони й далеко не тільки вони винні у створеній ситуації. І приклади, що свідчать про інше — відповідальність і прагнення, незважаючи ні на що, виконувати свій професійний обов’язок — на жаль, не настільки популярні сьогодні, як репортажі з мітингів, учасники яких, іноді по ділу, але в основному — виключно на замовлення «кошмарять» суддів, що ухвалили «не те» рішення, яке комусь хотілося.

Текст рішення Слов’янського міськрайонного суду Донецької області


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter