Новини
Ракурс

Турчинов вирішив зробити суддів невиїзними ... до очищення

Суддям погрожують, на суддів тиснуть, з приводу і без на них нацьковують суспільство, і роблять це, насамперед, – вищі посадові особи держави. Ці дії не здатні створити умови для зародження професійного і незалежного суду, та вони й не переслідують цю мету, тому що такий суд небезпечний. Адже коли ти звик до того, що за законом повинен жити тільки твій опонент (а у владі до цього звикають миттєво), то потрібен не суд, що виносить законні рішення, а суд, що штампує «правильні».

Ще жодна влада за роки незалежності не уникла спокуси зробити все, щоби змусити суддів прогнутися під себе, сплачуючи за це дозволом безкарно вести свій «маленький бізнес» по «відважуванню» правосуддя.

Згодом деякі колишні небожителі випробували весь жах неправосудних рішень на собі. Ці процеси спостерігала вся країна, а бувало – і півсвіту, але мешканці українського Олімпу висновків із цього не зробили. Вони не думають, що може трапитися завтра «Іменем України» з тими з них, хто не зможе добігти до свого чартеру...

У нас кожна наступна влада отримує клеймо «злочинна», коли на трон сходять послідовники, але повною мірою заслуговує його набагато раніше. Нинішня не стала винятком з найперших своїх кроків.

Всього лише чергове за рахунком, але все ж надзвичайне па в дикому танці влади на «кістках» суддів видав цього разу секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов. Він одним виступом хвацько переплюнув всіх вищих посадових осіб, які не раз безглуздо і нещадно давали копняка суддям: від президента Порошенка до міністра юстиції Петренка. Єресь від Турчинова затьмарила усіх попередніх промовців.

Секретар РНБО Олександр Турчинов доручив обмежити виїзд суддів за кордон до закінчення процесу люстрації.


.

«Я прошу силовиків, і таке доручення вони мають, обмежити виїзд всіх суддів за межі України», – зазначив він, додавши, що обмеження діятимуть доти, поки в країні не буде проведена очистка судової системи.

«До того часу, поки судді самі не сидітимуть на лаві підсудних, повинні бути обмеження для їх виїзду за кордон», – заявив Турчинов.

Яким це чином можна законно «обмежити виїзд всіх суддів за межі України», тим більше, до того благословенного моменту, коли «буде проведена очистка судової системи»? Маячня, що не може мати жодних юридичних наслідків, виключно медичні.

Не зумівши нормально написати, відповідно – хоч скільки-небудь пристойно застосувати
ні закон про повернення довіри до судової влади, ні закон про очищення влади, дія якого також поширювалося на суддів, ні посприяти формуванню Вищої ради юстиції, нова влада щосили взялася ганяти суддів стусанами, без суду і слідства, але чомусь розраховуючи отримати в результаті «справедливий суд». Завзято ігноруючи той факт, що судді все-таки бувають різними, з приводу і без, порочить мимохідь, і просто тому, що до слова прийшлося, і за раніше складеним планом. Проявивши повну неспроможність в тому, щоби жорстко поставити суддів перед фактом існування нових правил, неухильного їх дотримання та невідворотності розплати за порушення. Не жорстокості, а невідворотності. При потуранні влади зацікавлені особи нацьковують на суддів громадських активістів та цілі мітинги «небайдужих громадян». Зате цілеспрямоване гоніння суддів на певний час відволікає громадян від переслідування інших професійних станів і окремих осіб, що аж ніяк не менше  заслужили на аналогічне ставлення до себе, якщо вже виходити, як це прийнято тепер, із законів вулиці.


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter