Новини
Ракурс

Смог над Києвом: як вивести токсини з організму

4 вер 2015, 14:08

Вчора Київ накрив смог. Через задимлення внаслідок лісових пожеж столичні школи скасували заняття. У СЕС повідомили, що вміст в атмосферному повітрі сірчистого ангідриду на території Києва перевищено від 2 до 18 разів.


.

Як за допомогою харчування вивести токсини з організму, радить лікар-дієтолог Оксана Скиталінська.

Від токсинів страждає система кровотворення, нервова, серцево-судинна системи — фактично весь організм. Особливо це небезпечно для дітей, у яких імунна система ще розвинута слабко, та для людей старшого віку. Якщо людина досить довго перебуватиме в таких умовах, з часом (навіть через десятки років) можуть відбуватися і проявлятися мутації клітин.

Харчування має надзвичайно великий вплив на захист нашого організму від будь-яких шкідливих речовин. Спочатку про те, чого не повинно бути в нашому раціоні. Необхідно виключити продукти, яких не існує в природі: на деревах не ростуть сосиски чи ковбаси, чіпси. Ці продукти перенасичені різноманітними барвниками, консервантами, трансжирами, вони створюють велике навантаження на печінку — основний орган детоксикації. Печінка сьогодні працює у посиленому режимі. Все, що ми вдихаємо з повітрям, п'ємо з напоями, їмо не дуже здорову їжу, багато хто зловживає курінням, потрапляє у печінку, яка все це переробляє.

Перше — вода. Багато хто забуває її пити, або замінює солодкою водою, квасом. Зранку, прокинувшись, обов'язково випийте склянку теплої води, додавши сік лимону. П'ємо воду протягом дня. Корисний зелений чай — він містить багато антиоксидантів, що блокують шкідливі речовини і виводять їх з організму. Одна або дві чашечки кави на день будуть також корисними (але не зловживайте!), бо вона відновлює печінку, це сильний антиоксидант.

Друге — в меню має бути велика кількість рослинної їжі. Овочі, фрукти, ягоди, насіння льону, горіхи, зернові містять багато клітковини, яка механічно і хімічно зв'язує токсичні речовини і виводить з організму. Крім того, овочі та фрукти містять багато пігментів, які зафарбовують їх у різні кольори веселки і є сильними антиоксиданти. Намагайтеся їсти зелені салати, будь-які фрукти, овочі. Особливу увагу звертайте на різноманітні види капусти, адже вона підсилює детоксикаційну функцію печінки. Обов'язкові морква та гарбуз, які багаті на бета-каротин. У петрушці, червоному перці, настої шипшини багато вітаміну С, що укріплює імунну систему.

Третє — в раціоні має бути білок. Це будівельний матеріал для клітин імунної системи, а також для клітин печінки. Білок — це насамперед яйця. Вони повинні бути наразі у нашому раціоні щодня. Одне або два зварені нам’яко, або у вигляді омлету. Це повноцінні амінокислоти. Жовток містить багато лецитину, фосфоліпідів, які відновлюють клітини організму, роблять їх нечутливими до токсичних речовин, стійкими до вірусів. У яйцях також є вітаміни A, D, E, K.

На жаль, багато людей, навіть лікарів бояться їсти яйця через холестерин. Антихолестеринова епопея почалася 50 років тому в Америці. Тоді радили: не їжте яйця, вживайте маргарин, там немає холестерину. Всі чекали, що рівень гіпертонії, інсультів та інфарктів знизиться. Але сталося навпаки. Маргарин містить трансжири, які нищать клітини нашого організму. Доведено, що одна із причин хвороби Альцгеймера (старечого слабоумства), депресій є вживання траснжирів. Щоб холестерин не підвищувався, потрібно не вживати смажені, жирні та солодкі продукти. Треба багато рухатися.

Вчені довели, що яйце — ідеальний продукт. В одному жовтку лише дві частини холестерину і вісім частин лецитину — природного емульгатору, який інактивує дію цього холестерину. До речі, 80% холестерину утворюється в нашій печінці внаслідок нездорового харчування. Яйце — найкращі ліки для нашої печінки, мозку, шкіри. Як джерело білку можна також вживати нежирне м'ясо, бобові, гриби.

Четверте — кисломолочні продукти. Сир, кефір, геролакт — будь-які кисломолочні продукти (нормальної жирності!) підживлюють здорову мікрофлору нашого кишечника, вона активізується і поглинає всі токсичні речовини.

Пяте — продукти, багаті на жирні кислоти Омега-3. Вони цінні тим, що вбудовуються в оболонку клітин організму, зміцнюють їх, і в результаті туди не проникають шкідливі речовини. Це жирна морська риба (скумбрія, лосось, оселедець), горіхи, насіння льону.

Приблизний раціон

Перше, що ми робимо, коли прокинулися, — випиваємо склянку теплої води з лимоном. Відбувається виділення жовчі, яка є сильним детоксикантом. Бажано зробити саму просту зарядку, 10–15 хвилин. Коли активізовується кровообіг, токсичні речовини видаляються через піт. Дуже добре приймати контрастний душ.

Сніданок. Ідеально, якщо до двох столових ложок вівсяних пластівців додати столову ложку насіння льону, залити холодним молоком, дати трошки настоятися, потім можна додати ягід, фруктів. Можна зранку з'їсти одне яйце. Випити чашку кави.

Протягом дня на роботі не забувайте готувати собі зелений чай, можна додавати шматочки лимону, апельсину. Пити звичайну воду.

Обід. Можна зайти навіть у фаст-фуд. Багато людей їх боїться, але завжди можна вибрати здорову їжу і там. Наприклад, овочевий суп, окрошка (багато зелені, кисломолочний продукт) — саме те, що нам потрібно. Вибрати парову котлету, кашу.

Перекуси. Овочі і фрукти, кисломолочні продукти.

Вечеря. Салат із кисломолочним сиром. Туди можна додати різноманітної зелені, помідорів. Кому цього замало, можна приготувати рибу або морепродукти. Відварюйте або запікайте. Печінку треба берегти. Коли повертаєтеся додому, також потрібно приймати душ, бажано контрастний. Якщо є можливість піти в сауну — це взагалі чудово.

У період забруднення повітря можна також вживати сорбенти. Ентеросгель — найвідоміший та потужний, або активоване вугілля (одна таблетка на 10 кг ваги). В жодному разі не голодуйте! Печінка повинна відновлюватися, їй потрібен будівельний матеріал. Якщо все ж почуваєтеся погано, не соромтеся звертатися до лікарів.

Підготувала Оксана ШКЛЯРСЬКА

За матерілами прес-конференції, що відбулася в інформаційно-аналітичному агентстві «Главком»


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter