Новини
Ракурс
Вчені вперше ідентифікували напівідентичних близнюків під час вагітності. Фото з відкритих джерел

Новий вид близнюків: вчені вперше ідентифікували напівідентичних двійнят під час вагітності

28 лют 2019, 08:19

Хлопчик і дівчинка з Брісбена, Австралія, були ідентифіковані як другий у світі випадок напівідентичних близнюків — і перший, коли лікарі змогли визначити його під час вагітності.

За словами лікарів, ймовірно, що яйцеклітина матері була запліднена одночасно двома сперматозоїдами батька перед поділом, пише Science Daily.

УЗД матері на шостому тижні показало одну плаценту і розташування амніотичних мішків, яке вказує на те, що вона чекала на ідентичних близнюків. Однак ультразвукове дослідження на 14-му тижні встановило, що близнюки різної статі, а це неможливо у випадку з ідентичними близнюками.

Ідентичні близнюки народжуються, коли одна яйцеклітина, запліднена одним сперматозоїдом, ділиться на дві, тому ідентичні близнюки завжди однієї статі і мають однакову ДНК. Братські близнюки з'являються на світ, коли кожен плід розвивається з окремої яйцеклітини, заплідненої власним сперматозоїдом.

Якщо одна яйцеклітина запліднюється двома сперматозоїдами, це призводить до трьох наборів хромосом: одного від матері і двох від батька. Зазвичай три набори хромосом несумісні з життям, і ембріони не виживають.

В цьому випадку запліднена яйцеклітина, напевно, порівну розподілила три набори хромосом на групи клітин, які потім розділилися на дві, створивши близнюків.

Деякі клітини містять хромосоми з першого сперматозоїда, а решта — з другого, внаслідок чого близнюки отримали лише частину, а не 100% батьківської ДНК.


Напівідентичні близнюки були вперше зареєстровані в США у 2007 році. При цьому один з них мав неоднозначні геніталії. При дослідженні змішаних хромосом лікарі виявили, що хлопчик і дівчинка були ідентичні з боку матері, але мали приблизно половину батьківської ДНК.

Тоді вчені вирішили з'ясувати, чи були подібні випадки раніше, можливо, помилково класифіковані або незареєстровані. Однак вивчивши генетичні дані 968 братських близнюків та їхніх батьків, вони так і не знайшли аналогічних прикладів.


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter

.