Новини
Ракурс

Столичного прокурора звинувачують у службовій недбалості

16 бер 2015, 12:45

Народний депутат України Ігор Луценко звернувся до генерального прокурора Віктора Шокіна із заявою про кримінальне правопорушення, вчинене прокурором м. Києва Сергієм Юлдашевим. На думку заявника, столичний прокурор скоїв службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки, не організувавши належним чином розслідування фактів розкрадання коштів державного бюджету, про які, зокрема, повідомляв «Ракурс».


.

Ще в жовтні 2014 року прокуратура м. Києва за вказівкою Генеральної прокуратури України відкрила кримінальне провадження №42014100000001273 за численними фактами розкрадання коштів державного бюджету, що призначались для роботи з допризовниками, організації заходів з військово-патріотичного виховання молоді та розвитку авіаційних видів спорту.

Як зазначає в своєму зверненні І. Луценко, службовими особами центрального органу виконавчої влади у сфері фізичної культури та спорту (сьогодні ним є Міністерство молоді та спорту України) та керівниками громадської організації «Товариством сприяння обороні України» (ТСОУ) було утворено стійке злочинне угруповання, яке впродовж тривалого часу розкрадало ці бюджетні кошти.

Так, наприклад, шляхом службового підроблення чиновники двічі вносили в постанови Кабінету міністрів України неправдиву інформацію про те, що на аеродромах ТСОУ начебто проводяться міжнародні та всеукраїнські змагання, тренуються збірні команди України з авіаційних видів спорту, готується спортивний резерв. На підставі цього чималі ділянки були безпідставно звільнені від сплати земельного податку. При цьому частина цих земельних ділянок взагалі не є аеродромами, а призначена для котеджної забудови, а ті ділянки, які мають сертифікат злітно-посадкового майданчика, використовуються виключно як стоянка приватних літаків та місце проведення розважальних платних заходів.

Окрім того, впродовж тривалого часу центральний орган виконавчої влади у сфері фізичної культури та спорту переказував значні суми (до 5млн грн щороку) на рахунки підрозділів ТСОУ без будь-яких законних підстав та укладання договорів, якими б визначалась мета фінансування. Скориставшись повною безконтрольністю, керівники ТСОУ відкрили фіктивну фірму «Центральний аероклуб ТСОУ», назва якої імітувала назву реально діючого підприємства «Центральний аероклуб ТСОУ ім. О. Антонова», та отримували на її рахунок кошти, що були призначені для фінансової підтримки авіаційних видів спорту.

З метою розкрадання коштів державного бюджету керівники ТСОУ також використовували печатки та банківські рахунки колишніх авіаційно-спортивних клубів ТСОУ, які давно припинили будь-яку діяльність і перебували в стадії ліквідації. На ці рахунки фактично непрацюючих закладів центральний орган виконавчої влади у сфері фізичної культури та спорту переказував кошти державного бюджету, призначені для підтримки спортивної авіації.

Особливий наголос у заяві І. Луценка зроблено на інформації, вперше оприлюдненій на «Ракурсі», про те, що в 2014 році на подання керівників ТСОУ Мінмолодьспорт профінансував створення «повітряного флоту» терористичних організацій ДНР і ЛНР в сумі 214, 2 тис. грн. Ці кошти були переказані безпосередньо на окуповані території — Луганському та Донецькому авіаспортклубам ТСОУ.

Але за чотири місяці, що сплинули, нікому підозру не оголошено, справа фактично не розслідується. При цьому лише за листопад і грудень 2014 року з вини київської міської прокуратури, яка не вжила заходів для припинення надання безпідставних пільг зі сплати земельного податку закладам ТСОУ, місцевим бюджетам були заподіяні збитки на суму понад 400 тис. грн. При цьому прокуратурою не подано жодного позову до закладів ТСОУ про повернення безпідставно отриманих бюджетних коштів та не вжито у межах кримінального провадження жодних заходів із забезпечення відшкодування збитків, завданих державі та органам місцевого самоврядування, перш за все — шляхом накладання арешту на майно ТСОУ.

Як зазначається в заяві народного депутата України І. Луценка, нехтування Юлдашевим своїми службовими обов’язками може бути спричинено тим, що керівником ТСОУ є В. Тімченко, колишній начальник Донецького вищого військово-політичного училища — людина, що належить до найближчого оточення Януковича та Ахметова й чий син, М. Тімченко, є генеральним директором «Донецкой топливно-энергетической компании».

Аналогічним чином впродовж п’ятьох років не розслідується інше кримінальне провадження №12014100100005419, яке 29 травня 2014 року було внесено до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань Шевченківським РУ ГУМВС України в м. Києві на підставі постанови прокуратури м. Києва від 27 лютого 2010 року про порушення кримінальної справи №50-5753. Її було порушено після звернення народних депутатів України у зв’язку з численними фактами грошових поборів з учасників державних спортивних заходів, що проводились на базі закладів ТСОУ. Попри явне порушення розумних строків досудового слідства прокуратура м. Києва не здійснює належного процесуального керівництва й не виконує вказівки Шевченківського районного суду м. Києва, який визначив своєю постановою невідкладні слідчі дії, що мають бути проведені.


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter