Новини
Ракурс

Закон про національну поліцію: «вдосконалюючи» форму, заплуталися зі змістом

7 жов 2015, 12:58

5 жовтня 2015 року з ініціативи Кабінету міністрів у Верховній Раді був зареєстрований законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про Національну поліцію» (№3225). Метою проекту, як вказують його автори, є приведення законодавства України у відповідність до закону «Про Національну поліцію», а зміни пропонуються до 141 нормативно-правового акта (з них дев’ять кодексів). Суть запропонованих ініціаторами проекту змін полягає в заміні у всіх зазначених нормативно-правових актах слів «органи внутрішніх справ» на «органи Національної поліції».


.

Але автори законопроекту, мабуть, забули, що прийнятий Верховною Радою 2 липня 2015 року закон «Про Національну поліцію» визначає правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в поліції як в одному із органів внутрішніх справ, передбачених Законом України «Про органи внутрішніх справ». До речі, він розглядався ВРУ та був прийнятий в один день з вищевказаним законом.

Крім того, основним завданням поліції є надання поліцейських послуг (ст. 2 закону «Про Національну поліцію»), але жодним чином не здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими від відбування покарання, конвоювання засуджених, припинення групових протиправних дій засуджених в місцях позбавлення волі тощо, до чого на практиці призведуть пропозиції законопроекту.


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter