Новини
Ракурс

Як зберегти здоров’я хребта офісному працівникові

10 лип 2017, 16:40

Замість того щоби перевантажувати спини, офісні працівники по вісім годин поспіль сидять практично нерухомо — і неважливо, чи то «поза зю», чи рівна постава: хребці можуть розболітися хоча б від того, що їм доводиться так довго витримувати на собі вагу тіла свого власника.

Якщо ви не маєте можливості регулярно відвідувати спортивний зал (потрібно забирати дітей із садочка чи школи, готувати вечерю або елементарно бракує сил), а остеохондроз заробити все-таки не дуже хочеться, придбайте ортопедичне крісло: наприклад, добре зарекомендували себе офісні крісла Special4You. Такий предмет меблів підлаштовується під ваш хребет, підтримує його у зручному положенні та зменшує навантаження на нього.

Зробіть зарядку

Окрім такого крісла корисно робити зарядку. Якщо не можете дозволити собі повноцінний комплекс, то робіть по три підходи по 5 хвилин: вранці, в перерві та ввечері. Вправи допоможуть розім'ятися, прискорять кровообіг і не дадуть м'язам застоятися. Достатньо включити у свою розминку кілька простих елементів:

1. Згинання тулуба вперед: станьте прямо, ноги тримайте на ширині плечей. За бажання можна виконувати сидячи — тоді стежте, щоб коліна були зімкнуті. Починайте нахилятися, поки не торкнетеся головою своїх колін. Залиштеся у цьому положенні на декілька секунд, повторіть один-два рази.

2. Обертання плечових суглобів: стоячи прямо, опустіть руки по швах і починайте обертання — пару разів назад, пару вперед.

3. Зведення лопаток — одна з найпростіших вправ, можна робити стоячи або сидячи (безпосередньо за робочим столом). Випряміть спину і з'єднайте лопатки, після чого розслабтеся. Повторіть кілька разів.

4. Нахили в сторони: стоячи рівно, починайте нахилятися по черзі вправо і вліво. За тим же принципом можна виконувати повороти: у цій варіації руки треба прибрати за голову. Робіть повільно, без поспіху й різких рухів.

Запишіться на масаж

Якщо зарядки вам здасться замало, запишіться на курс масажу. Таку програму релаксу можна влаштовувати для себе раз на півроку або хоча б на рік — 7–8 сеансів за курс буде достатньо. Своєрідне СПА не лише стане відмінною профілактикою проблем і хвороб суглобів спини, але й послужить дуже приємним відпочинком. Крім того, якщо з вашою спиною все-таки трапляться якісь проблеми, масажист відразу ж повідомить про це й направить до відповідного фахівця.

Здоровому тілу — здоровий дух!

Як би багато ви не заробляли, пам'ятайте, що ваше здоров'я — дуже цінний дар, який простіше зберегти, коли він є, ніж відновити, якщо ви його втратили. Чим раніше ви почнете піклуватися про свою спину, тим довше вона залишиться гнучкою й молодою. Адже, погодьтеся, витрачати гроші на лікарів не так приємно, як на сім'ю або відпочинок!


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter.